WARSZAWA: 07:31 | LONDYN 05:31 | NEW YORK 00:31 | TOKIO 14:31

Prom Hammerodde już w barwach Stena Line. Oto jego nowa nazwa

Dodano: 19 Wrz 2018, 6:32

Jeszcze do niedawna prom Hammerodde pływał dla firmy Færgen, obsługując połączenia na Bornholm. Teraz statek stoi przed nowymi zadaniami, które będzie wykonywał już w barwach Stena Line.
Ro-pax Hammerodde przez lata obsługiwał połączenia na Bornholm dla firmy Færgen. Od 1 września połączenia z duńską wyspą obsługiwane są jednak przez nowego operatora – firmę Molslinjen. W związku z tym część promów, które dla Færgen obsługiwały trasy na Bornholm, trafiła do nowych właścicieli. Tak też stało się z promem Hammerodde, który już wcześniej kupiony został przez firmę Stena Line.
Przez blisko dwa tygodnie były prom Færgen przygotowywany był do nowej misji. W stoczni w Landskronie przeprowadzone zostały prace modernizacyjne. Jednostka zyskała też nowe malowanie. Z charakterystyczną literą S na kominie oraz w malowaniu nowego operatora statek prezentuje się bardzo okazale. Zmieniła się też nazwa promu. Teraz zawija do portów jako Stena Vinga.
Statek pojawił się już na nowe trasie. Pływający dotąd na liniach Rønne–Køge i Rønne-Sassnitz ro-pax obsługuje teraz pasażerów oraz klientów frachtowych – już pod szwedzką banderą – na trasie Göteborg-Frederikshavn, zastępując na niej prom Stena Gothica, a dołączając do jednostek Stena Danica oraz Stena Jutlandica.
„Zyskaliśmy nowoczesny produkt, który jest lepiej dopasowany do potrzeb naszych klientów frachtowych oraz pasażerów” – powiedział Tony Michaelsen ze Stena Line.
Stena Vinga została zbudowana w 2005 r. w Holandii, a w 2010 r. przeszła znaczącą modernizację. Prom ma 130 metrów długości, a na pokład może przyjąć 400 pasażerów. Statek dysponuje także linią ładunkową o długości 1538 metrów.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin