WARSZAWA: 17:43 | LONDYN 15:43 | NEW YORK 10:43 | TOKIO 00:43

Promocja książki: „Stocznia 3.0 przemysł pomiędzy państwem, a rynkiem”

Dodano: 13 gru 2017, 20:25

13 grudnia br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie odbyła się promocja książki Zbigniewa Jagniątkowskiego i Sławomira Doburzyńskiego pt. „Stocznia 3.0 przemysł pomiędzy państwem a rynkiem”. Spotkanie z autorami stało się okazją do ciekawych rozważań dotyczących przemysłu okrętowego w Europie i w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem przyszłości Stoczni Szczecińskiej.
– Potrzebne jest nowe spojrzenie na przemysł stoczniowy. Czasy, kiedy stocznie zatrudniały po kilka tysięcy osób przeszły już do historii. Teraz stocznie zatrudniają dużo mniej osób i działają bardziej jako koordynatorzy zespołów firm, które pracują przy budowie statku. Taki model tzw. stoczni kompaktowej jest rozwiązaniem dla Szczecina- powiedział Zbigniew Jagniątkowski.
O wpływie państwa na przemysł stoczniowy w różnych krajach europejskich i nie tylko, mówił drugi z autorów- Sławomir Doburzyński.
– Mówiąc o przemyśle budowy statków musimy mieć świadomość, że w bliższej lub dalszej perspektywie prawie zawsze znajduje się instytucja Państwa. Formy wspomagania przemysłu okrętowego w poszczególnych krajach przybierają bardzo różne formy, ale musimy zdawać sobie sprawę, że one istnieją- powiedział Sławomir Doburzyński.
Gośćmi spotkania byli również prezesi Szczecińskiego Parku Przemysłowego, Andrzej Strzeboński i Marek Bączkowski. O aktualnej sytuacji SPP i perspektywach rozwoju w najbliższej przyszłości mówił prezes, Andrzej Strzeboński.
– Możemy być dumni z tego, co udało nam się stworzyć w Szczecinie. Na terenach Stoczni Szczecińskiej powstają nowoczesne jednostki zamawiane przez światowych armatorów. Warto także podkreślić, że armatorzy coraz częściej wyrażają chęć współpracy z nami- powiedział Andrzej Strzeboński.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin