WARSZAWA: 22:11 | LONDYN 20:11 | NEW YORK 15:11 | TOKIO 05:11

Promy do Danii: Scandlines ochrzcił drugi prom hybrydowy

Dodano: 07 lis 2016, 7:47

Scandlines, niemiecki operator promowy mający swoją siedzibę w Rostocku, ochrzcił swój drugi statek hybrydowy obsługujący trasę Rostock-Gedser, nadając mu oficjalnie nazwę Copenhagen (Kopenhaga).
Uroczystość nadania nazwy odbyła się w duńskiej stoczni Fayard A/S w dniu 28 października 2016.
M/V Copenhagen przechodzi obecnie wszelkie niezbędne testy. Przewiduje się, że pod koniec listopada jednostka rozpocznie rejsy próbne na morzu, gdzie zostanie sprawdzona jego sterowność zarówno w typowych jak i nietypowych warunkach.
Nowy, hybrydowy prom łączący tradycyjne silniki diesla z zasilaniem bateriami ma wejść do eksploatacji przed końcem roku.
Wraz z pierwszą jednostką hybrydową Scandlines – M/V Berlin zastąpi on dwa starsze promy obsługujące trasę Rostock-Gedser, która w ciągu ostatnich kilku lat odnotowała wyraźny wzrost.
Co więcej, w ciągu pierwszych kilku miesięcy po rozpoczęciu rejsów przez M/V Berlin wyniki Scandlines wskazywały na dwucyfrowy wzrost na tym połączeniu.
Dwa nowe hybrydowe promy Scandlines mogą przewozić do 2600 pasażerów, 920 samochodów osobowych i 192 ciężarówek między Rostock i Gedser, podwajając tym samym obecną zdolność przewozową na trasie.
39e89a22_scandlines_hybrid_ferry
promy24.com