WARSZAWA: 10:25 | LONDYN 08:25 | NEW YORK 03:25 | TOKIO 17:25

Promy do Irlandii: Prawie 100 szczeniaków uratowanych z promu Dublin-Holyhead

Dodano: 24 lis 2016, 9:22

Prawie 100 szczeniaków zostało uratowanych przed szokującą próbą przemytu będącą częścią procederu nielegalnego handlu zwierzętami.
Dwa transporty psów- w tym beagle’ów, bassetów, labradorów i szpiców miniaturowych zostało przechwyconych w porcie Holyhead w północnej Walii przez oficerów Border Force.
Szczenięta w wieku około sześciu i siedmiu tygodni życia znajdowały się na dwóch oddzielnych promach przypływających z Dublina do Holyhead we wtorek rano, gdzie były trzymane w niehumanitarnych warunkach.
Pojazdy, w których ukryte zostały szczenięta, nie były wentylowane. Zwierzęta nie miały dostępu do wody oraz jedzenia i utrzymywane były w brudzie. W jednym z pojazdów dokonano próby ukrycia szczeniąt za belami drewna.
Inspektorzy RSPCA (Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt ) stwierdzili, że zwierzęta nadają się do ponownego transportu i wróciły do Irlandii.
Nielegalny handel szczeniętami w Wielkiej Brytanii jest dla przemytników ryzykowną, aczkolwiek dochodową działalnością generującą zyski wielkości dziesiątek tysięcy funtów.
94af7d46_szczeniaki_holyhead_dublin
Promy24.com