WARSZAWA: 03:08 | LONDYN 01:08 | NEW YORK 20:08 | TOKIO 10:08

Promy elektryczne dla Norwegii z rozwiązaniami od Corvus Energy

Dodano: 01 Lut 2019, 10:24

Pięć nowych promów, które wkrótce dołączą do floty Fjord1, zostanie wyposażonych w rozwiązania dostarczone przez Corvus Energy. Przedstawiciele kanadyjskiego koncernu wyrazili radość, że wybrany został właśnie ich produkt.
Odpowiedzialna za wdrożenie systemów na statkach Fjord 1 firma Norwegian Electric System (NES) uznała, że baterie litowo-jonowe, które pojawią się na statkach norweskiego operatora, wyprodukuje i dostarczy firma Corvus Energy. Do współpracy NES i kanadyjskiego producenta doszło kolejny raz.
„Corvus Energy raz jeszcze zostało wybrane przez NES na dostawcę systemów przechowywania energii dla promów Fjord 1” – powiedział Roger Rosvold, wiceprezes ds. sprzedaży w Corvus Energy. „NES to uzdolnieni i doświadczeni specjaliści ds. integracji systemów elektrycznych, a nasza bliska współpraca z nimi w kwestii projektowania i dostarczania tych innowacyjnych rozwiązań jest kluczowa dla przyspieszenia, gdy chodzi o wdrażanie systemów magazynowania energii”.
Z dotychczasowej współpracy zadowoleni są też przedstawiciele NES, którzy przyznali, że kluczowa dla nich jest niezawodność, bezpieczeństwo oraz wydajność wdrażanych rozwiązań, a dotychczasowa kooperacja potwierdziła, że oferowane przez Corvus Energy rozwiązania posiadają te cechy.
Każda z pięciu nowych jednostek, która zasili flotę Fjord 1, będzie miała 67 metrów długości i umożliwi transport 50 pojazdów osobowych. Na każdym zostanie zainstalowany system Corvus Orca Energy ESS. Promy budowane są w zakładach Havyard Shipyard w Leirvik. Zgodnie z harmonogramem, 1 stycznia 2020 r. wszystkie statki mają wejść do regularnego serwisu.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin