WARSZAWA: 10:22 | LONDYN 08:22 | NEW YORK 03:22 | TOKIO 17:22

Przedstawiciele Polski i Danii o ochronie środowiska w regionie Bałtyku

Dodano: 11 Wrz 2018, 21:55

10 września 2018 podsekretarz stanu w MGMiŻŚ Grzegorz Witkowski podjął w siedzibie resortu delegację Danii pod przewodnictwem Erlina Bonnesena, szefa Komisji Ochrony Środowiska i Żywności duńskiego parlamentu. Wśród delegatów obecny był również Jacob Ellemann-Jensen, Minister Środowiska i Żywności.
Tematyka spotkania oscylowała wokół ochrony środowiska w regionie Morza Bałtyckiego. Strona polska przedstawiła Duńczykom nasze działania na rzecz redukcji zanieczyszczeń, w szczególności azotanów, które prowadzą do regularnego obniżania negatywnych współczynników zanieczyszczenia w omawianym regionie. Podkreślono również, że Polska podejmuje działania na rzecz ochrony środowiska jednocześnie poza swoimi granicami.
– Polsce zależy na czystym Bałtyku i prowadzimy działania zmierzające do ograniczania jego zanieczyszczania. Kwestie ochrony środowiska należy rozwiązywać wspólnie, dlatego bardzo cieszę się z dzisiejszego spotkania – zauważył Minister Witkowski.
Przedstawiciele strony duńskiej dowiedzieli się, że Polska dopiero po 1989 r. mogła rozpocząć aktywne działania w kierunku ochrony środowiskowej Morza Bałtyckiego, ponieważ istniejący wówczas ustrój komunistyczny nastawiony na rozwój przemysłu ignorował troskę o środowisko naturalne.
Obie strony wyraziły nadzieję na kontynuację bilateralnej współpracy w regionie Morza Bałtyckiego także w ramach Unii Europejskiej i HELCOM zarówno w zakresie ochrony środowiska, jak również w innych obszarach m.in. Baltic Pipe.

MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-02

1 EUR - 4,5345 1 USD - 3,7765
1 CHF - 4,1120 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin