WARSZAWA: 14:13 | LONDYN 12:13 | NEW YORK 07:13 | TOKIO 21:13

Przemyt pod żaglami

Dodano: 18 maj 2016, 0:00

Worki wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy wykryli na żaglowcu powracającym z rejsu szkoleniowego do Gdyni funkcjonariusze Wydziału Morskiego Zwalczania Przestępczości. Na przemyt natrafili podczas kontroli przeprowadzonej 15 maja wieczorem. W magazynach żagli, szwalni i maszynowni jednostki wykryli w sumie 37 tys. sztuk papierosów o wartości prawie 25 tys. zł, które nie zostały zgłoszone w trakcie odprawy wejściowej żaglowca. Nielegalny towar ukryty był w pomieszczeniach ogólnodostępnych. Żadna z osób obecnych na pokładzie jednostki nie przyznała się do próby przemytu papierosów. W związku z tym w sprawie zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.
Rzecznik prasowy Izby Celnej w Gdyni
mł. asp. Marcin Daczko

Dodajmy, że ostatnim portem przed powrotem do Gdyni z rejsu, który trwał dwa i pół miesiąca, był Hamburg. Na pokładzie praktyki odbywali m.in. studenci Wydziału Mechanicznego Akademii Morskiej i uczniowie szkół morskich z Gdańska, Szczecina i Świnoujścia. W środę Dar Młodzieży wypłynie w kolejny rejs, tym razem do Świnoujścia.
Dar_przemyt_2
Foto: mat. pras. Izby Celnej

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-03-23

1 EUR - 4,6817 1 USD - 4,3011
1 CHF - 4,6970 1 GBP - 5,2966

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin