WARSZAWA: 13:23 | LONDYN 11:23 | NEW YORK 06:23 | TOKIO 20:23

Przetarg na nowe jednostki dla urzędów morskich w Szczecinie i Gdyni

Dodano: 14 mar 2017, 22:10

Szczeciński Urząd Morski ogłosił kolejny przetarg na dostawę dwóch wielozadaniowych jednostek dla urzędów morskich w Gdyni i Szczecinie.
Nowe statki mają służyć między innymi do stawiania znaków nawigacyjnych na torach wodnych i otwartych wodach morskich. Będą używane również do wykonywania pomiarów hydrograficznych, a także w razie potrzeby, będą pełnić funkcję awaryjnych holowników oraz jednostek ratowniczych.
W pierwszym przetargu ofertę złożyło tylko konsorcjum firm: Remontowa Shipbuilding i NED-Project z Gdańska oraz Enamor z Gdyni. Konsorcjum zaproponowało wybudowanie statków za kwotę 356 mln zł. Urząd morski przeznaczył na ten cel ok. 230 więc do podpisania umowy nie doszło.
W nowym przetargu nieco zmieniono wymogi. Zmiany dotyczą przede wszystkim klasy lodowej jednostek i parametrów umieszczonych na statku dronów. W poprzednim przetargu wymagano klasy lodowej L1A teraz wystarczy klasa L1. Zgodnie z życzeniem zamawiającego nowe jednostki powinny być wyposażone w drony, ale ich parametry również zostały zmienione.
Oferty można składać do 28 kwietnia. Statki powinny powstać do połowy 2020 roku.


Fot. Wojciech Sobecki