WARSZAWA: 03:07 | LONDYN 01:07 | NEW YORK 20:07 | TOKIO 10:07

Przyszłość serwisu Aarhus-Samsø wisi na włosku

Dodano: 11 sty 2017, 7:50

Wciąż nie wiadomo, co będzie dalej z zainicjowanym podczas ubiegłorocznego sezonu połączeniem Aarhus-Samsø. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, miał on zostać zawieszony jedynie na okres zimowy. Teraz jednak nie wiadomo, czy w ogóle powróci.
Zgodnie z ujawnionymi informacjami, firma potrzebuje obecnie ok. 3 milionów koron duńskich. Wiadomo, że przedstawiciele przewoźnika starają się o milion koron duńskich pożyczki z banku. Zadłużenie firmy sięga obecnie 2,6 miliona koron duńskich, a jej kasa świeci pustkami, dlatego bez dodatkowych funduszy reaktywacja serwisu Aarhus-Samsø Expressen nie będzie możliwa.
Obecne problemy przedsiębiorstwa spowodowane są w dużej mierze kłopotami technicznymi, które pojawiły się podczas inauguracyjnego sezonu. Sprawiły one, że obsługujący trasę katamaran Issehoved przez 18 dni wyłączony był z eksploatacji. Firma w tym czasie nie uzyskiwała dochodów, a zamiast tego ponosiła dodatkowe koszty.
W czasie minionego sezonu na wspomnianej trasie obsłużonych zostało 19 tysięcy pasażerów. Choć początkowo planowano, że będzie to serwis całoroczny, pod koniec października, w związku z mniejszą od spodziewanej liczbą pasażerów oraz koniecznością rozwiązania najbardziej naglących problemów technicznych, firma podjęła decyzję o zawieszeniu trasy na okres zimowy.
W czasie niedawnej konferencji ogłoszono, że połączenie stanie się rentowne w momencie, gdy uda się sprzedać 38 tysięcy biletów, czyli dwukrotnie więcej niż podczas ostatniego sezonu.
Nad projektem uruchomienia serwisu przez cztery lata pracowała specjalna grupa robocza, ale połączenie udało się uruchomić dopiero w 2016 r. Prom Issehoved, który pływa na trasie z Aarhus do Sælvig na wyspie Samsø, został kupiony od Norwegów. Jednostka ta może przyjąć na pokład 100 pasażerów. Wyposażona jest też w pomieszczenie do przewozu rowerów. Tych ostatnich udało się przewieźć w sezonie letnim dwukrotnie więcej niż prognozowano przed startem połączenia.
1f9e52f5766a7a5e24af756d4d3b3708_m
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin