WARSZAWA: 00:11 | LONDYN 22:11 | NEW YORK 17:11 | TOKIO 07:11

Przyznano nagrody targowe BALTEXPO 2017

Dodano: 12 wrz 2017, 8:55

Tradycyjnie podczas Baltexpo przyznano nagrody Złotej Kotwicy. Do konkursu zgłoszono 21 podmiotów w kategoriach: produkt i usługa. W tym roku kapituła konkursu postanowiła wyróżnić następujące firmy:
w kategorii produkt, nagrodę Złotej Kotwicy otrzymała Remontowa Shipbuilding S.A za serię trzech nowoczesnych promów z napędem dual fuel. Jednostki zostały w całości zaprojektowane i zbudowane w Polsce.
W kategorii usług, Złotą Kotwicę otrzymała DNV GL Poland za inspekcje dronowe. Tego typu inspekcje statków po raz pierwszy wykonywano w naszym kraju.
W tym roku oprócz nagród Złotej Kotwicy, przyznano specjalne wyróżnienie Wydziałowi Mechanicznemu Politechniki Gdańskiej za dwuzadaniowy pojazd podwodny przeznaczony do patrolowania infrastruktury krytycznej. Kapituła doceniła innowacyjność i funkcjonalność projektu.
Nagrodę osobowości roku gospodarki morskiej otrzymał kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki. W uzasadnieniu stwierdzono, że przyznając nagrodę kapituła doceniła ogromny wysiłek laureata na rzecz budowy silnej gospodarki morskiej, jako jednego z filarów gospodarki narodowej.