WARSZAWA: 16:21 | LONDYN 14:21 | NEW YORK 09:21 | TOKIO 23:21

Przyznano nagrody targowe BALTEXPO 2017

Dodano: 12 wrz 2017, 8:55

Tradycyjnie podczas Baltexpo przyznano nagrody Złotej Kotwicy. Do konkursu zgłoszono 21 podmiotów w kategoriach: produkt i usługa. W tym roku kapituła konkursu postanowiła wyróżnić następujące firmy:
w kategorii produkt, nagrodę Złotej Kotwicy otrzymała Remontowa Shipbuilding S.A za serię trzech nowoczesnych promów z napędem dual fuel. Jednostki zostały w całości zaprojektowane i zbudowane w Polsce.
W kategorii usług, Złotą Kotwicę otrzymała DNV GL Poland za inspekcje dronowe. Tego typu inspekcje statków po raz pierwszy wykonywano w naszym kraju.
W tym roku oprócz nagród Złotej Kotwicy, przyznano specjalne wyróżnienie Wydziałowi Mechanicznemu Politechniki Gdańskiej za dwuzadaniowy pojazd podwodny przeznaczony do patrolowania infrastruktury krytycznej. Kapituła doceniła innowacyjność i funkcjonalność projektu.
Nagrodę osobowości roku gospodarki morskiej otrzymał kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki. W uzasadnieniu stwierdzono, że przyznając nagrodę kapituła doceniła ogromny wysiłek laureata na rzecz budowy silnej gospodarki morskiej, jako jednego z filarów gospodarki narodowej.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin