WARSZAWA: 06:45 | LONDYN 04:45 | NEW YORK 23:45 | TOKIO 13:45

PŻB od czerwca zwiększy liczbę rejsów na trasie Gdańsk-Nynäshamn

Dodano: 19 Kwi 2018, 0:00

Już od czerwca należy spodziewać się zmian na obsługiwanej przez PŻB linii Gdańsk-Nynäshamn. Zwiększeniu ulegnie wówczas liczba wykonywanych przez Polferries rejsów na tej trasie. Statki będą odchodzić codziennie zarówno z Gdańska, jak i z położonego pod Sztokholmem Nynäshamn.
Planowana zmiana ma oczywiście związek z wejściem na trasę drugiego promu – jednostki Nova Star, która została pozyskana przez Polferries na początku tego roku. Dołączy ona do działającego już na tej trasie promu Wawel, co oznacza właściwie podwojenie liczby kursów. Do tej pory odejścia z poszczególnych portów odbywały się odpowiednio co drugi dzień. Dzięki dodatkowej jednostce będą się odbywały codziennie z każdego z portów – przynajmniej do końca sezonu letniego. Poza tym okresem będą realizowane sześć razy w tygodniu.
Zmiana w rozkładzie ma nastąpić z początkiem czerwca. Obecnie prom Nova Star przygotowywany jest do wejścia na nową trasę. Do tej pory jednostka obsługiwała połączenia na Morzu Śródziemnym.
Pojawienie się nowego promu będzie oznaczało oczywiście sporą zmianę, gdy chodzi o komfort podróżowania. Nova Star została zbudowana zaledwie w 2011 r., jest zatem promem stosunkowo nowym i dostosowanym do obecnie obowiązujących standardów projektowania. Jednostka, która ma 161 metrów długości, może przyjąć na pokład 1 215 pasażerów; dysponuje też linią ładunkową o długości 2 790 metrów (1 575 dla pojazdów ciężarowych i 1 215 dla pojazdów osobowych). Pasażerowie będą mieli do swojej dyspozycji kawiarnie, restauracje i sklepy. Odpowiednio zaaranżowaną przestrzeń do zabawy znajdą również najmłodsi pasażerowie.
Polska Żegluga Bałtycka wprowadzając na trasę Gdańsk-Nynäshamn dodatkową jednostkę, odpowiada na rosnące zapotrzebowanie rynku. Może też oczywiście liczyć dzięki temu na dalszy dynamiczny przyrost liczby pasażerów. Wspomniane połączenie jest bardzo atrakcyjną opcją zarówno dla pasażerów z Polski, jak i Skandynawii.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-24

1 EUR - 4,5176 1 USD - 3,7145
1 CHF - 4,0959 1 GBP - 5,2607

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin