WARSZAWA: 18:21 | LONDYN 16:21 | NEW YORK 11:21 | TOKIO 01:21

PZU wspiera przemysł stoczniowy

Dodano: 02 wrz 2016, 21:41

Największy polski ubezpieczyciel wspiera polską gospodarkę, w tym przemysł stoczniowy. Udziela gwarancji ubezpieczeniowych największym stoczniom i firmom okołostoczniowym z Grupy Mars Shipyards&Offshore.
Tylko w tym roku PZU udzieliło na zlecenie CRIST SA czterech gwarancji zwrotu zaliczki na ponad 5,5 mln euro na budowę kadłuba statku rybackiego (fish stern trawler) i kadłuba statku „układacza kabli” (Cable layer).
Firma CRIST SA działa na rynku budownictwa okrętowego, konstrukcji stalowych i remontów statków. Wspiera również inicjatywy ekologiczne i realizuje projekty konstrukcji offshore oraz barek i statków przeznaczonych do stawiania farm wiatrowych.
Kolejnych gwarancji kontraktowych, które wpisują się w strategię PZU, ubezpieczyciel udzielił duńskiej stoczni Karstensen Skibsvaerft A/S, Morskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, Skarbowi Państwa – Inspektoratowi Uzbrojenia i firmie Lotos Petrobaltic SA.na zlecenie Stoczni Remontowej Nauta SA. Nauta to najstarsza działająca w Polsce stocznia. Gwarancje na łączną kwotę ponad 34 mln zł zabezpieczają m.in. prawidłową realizację budowy kadłuba wraz z wyposażeniem, remont i modernizację jednostki pływającej, naprawę główną i dokową oraz prace modernizacyjne platformy „PETROBALTIC”
PZU udzieliło również gwarancji kontraktowej na ponad 5,5 mln zł dla firmy Energomontaż-Północ Gdynia, która na zamówienie norweskiego konsorcjum K2JV ANS (joint venture Kvaerner Stord i Kellog Brown & Root) wykona ponad 2 500 ton konstrukcji przeznaczonych na pole wydobywcze Johan Sverdrup, na Morzu Północnym. Kontrakt realizowany będzie etapowo w latach 2016-2018.
Premier polskiego rządu podczas Międzynarodowego Kongresu Morskiego powiedziała, że gospodarka morska wymaga konkretnych, skoordynowanych działań, które już się rozpoczęły, a polskie stocznie mogą być liderami produkcji statków. Wpisując się tę strategię PZU mocno wspiera polską gospodarkę, w tym przemysł stoczniowy.
PZU.pl
DSC09963