WARSZAWA: 17:34 | LONDYN 15:34 | NEW YORK 10:34 | TOKIO 00:34

Rejs po Odrze z okazji obchodów Światowego Dnia Morza w Szczecinie (ZDJĘCIA)

Dodano: 24 wrz 2015, 21:16

24 września z okazji Światowego Dnia Morza, obchodzonego w tym roku pod hasłami szkolenia kadr i edukacji morskiej, Zachodniopomorski Odział Regionalny Krajowej Izby Gospodarki Morskiej przy współpracy firm i organizacji działających w branży morskiej zorganizował rejs po Odrze. Przy pięknej, słonecznej pogodzie przedstawiciele firm morskich prezentowali swoje przedsiębiorstwa, opowiadali o historii i planach na przyszłość – a jest się czym pochwalić, bo branża morska w regionie zachodniopomorskim radzi sobie coraz lepiej. Gościem spotkania była Monika Niemiec-Butryn, zastępca dyrektora Departamentu Transportu Morskiego i Bezpieczeństwa Żeglugi w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.
– Szczeciński port i wszystkie działania gospodarcze wokół portu przebiegają bardzo dynamicznie. Na naszych oczach portowa rzeczywistość staje się coraz bardziej nowoczesna. Szczecin to dziś naprawdę nowoczesny, europejski port – powiedział Cezary Sylwestrzak, przewodniczący Rady Oddziału Zachodniopomorskiego KIGM.
O historii portu opowiadał prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A, Zbigniew Miklewicz. Okazja jest szczególna, bowiem w tym roku obchodzimy jubileusz 65-lecia polskiego zarządu w portach w Szczecinie i Świnoujściu.
– Staramy się jak najlepiej dbać o zrównoważony rozwój terenów portowych. Tworzymy warunki dla firm, które chcą prowadzić działalność w portach, między innymi zapewniając dostęp nowoczesnej infrastruktury. W ostatnich latach, korzystając ze środków finansowych Unii Europejskiej, na budowę infrastruktury wydaliśmy kwotę 750 mln zł. W nowej perspektywie finansowej wydatki na ten cel będą jeszcze większe, ale zdajemy sobie sprawę, że każda zainwestowana złotówka służy rozwojowi biznesu portowego – powiedział prezes ZMPSiŚ SA Zbigniew Miklewicz.