WARSZAWA: 02:55 | LONDYN 00:55 | NEW YORK 19:55 | TOKIO 09:55

Rekordowe przeprawy przez Kattegat. Molslinjen świętuje sukces

Dodano: 12 Gru 2019, 6:57

Ten rok będzie rekordowy dla firmy Molslinjen. Przewoźnik już teraz może cieszyć się z największej w historii liczby pasażerów, którzy skorzystali z przepraw przez Kattegat.
Już jest świetnie, a będzie jeszcze lepiej. 6 grudnia wyrównany został rekord w zakresie liczby pasażerów, którzy skorzystali z przeprawy przez Kattegat. Od tego momentu, każdego dnia firma Molslinjen śrubuje ten rezultat. Armator przypomniał tymczasem, że przed nim gorący sezon świąteczny.
Ubiegłoroczny rezultat, który był do tej pory rekordowy, zamknął się w liczbie 3 225 571 pasażerów. Tegoroczny wynik może zostać mocno wyśrubowany.
„Ruch pomiędzy wschodem i zachodem Danii cały czas rośnie” – tłumaczy Carsten Jensen z Molslinjen. „Wytłumaczeniem tego, że znów byliśmy w stanie ustanowić rekord liczby pasażerów, może być w szczególności sukces naszego połączenia autobusowego, Kombardo Expressen”.
Armator spodziewa się, że w szczycie świątecznego sezonu z oferowanych serwisów skorzystać może nawet ok. 180 tysięcy pasażerów. Przewoźnik przygotowuje się na to m.in. poprzez udostępnienie dodatkowego szybkiego promu.
Firma Molslinejn powstała w 1964 r. Obecnie oferuje przeprawy na trasach Odden – Aarhaus oraz Odden – Ebeltoft. Od ubiegłego roku obsługuje też połączenia na Bornholm (pod marką Bornholmslinjen). W jej flocie znajdują się zarówno promy tradycyjne, jak i katamarany dużych prędkości.

PromySKAT

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-25

1 EUR - 4,5143 1 USD - 3,6943
1 CHF - 4,0770 1 GBP - 5,2367

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin