WARSZAWA: 04:13 | LONDYN 02:13 | NEW YORK 21:13 | TOKIO 11:13

Rekordowy październik i znakomity bilans przeładunków w portach w Szczecinie i Świnoujściu.

Dodano: 19 lis 2018, 8:16

W październiku bieżącego roku porty w Szczecinie i Świnoujściu przeładowały o blisko 26% , a w ciągu dziesięciu miesięcy o 13,2% więcej towarów, niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Ogółem dotychczasowy bilans porty zamykają wartością 23,6 mln ton obsłużonych towarów.
Liderami wzrostów są węgiel, ruda i paliwa, osiągając wyniki lepsze w porównaniu z zeszłym rokiem o odpowiednio 74,2%, 40% i 14,1%. Tuż za podium plasują się inne masowe oraz drobnica ze wzrostem odpowiednio o 6,1% i 5,2%.
Spadki utrzymały się w przeładunkach zbóż – 21,1% oraz kontenerów -12,4%.
-Dobre przeładunki rudy oraz towarów energetycznych, w tym węgla i paliw, to efekt dynamicznie rozwijającej się gospodarki i powiązanego z tym rosnącego zapotrzebowania na te surowce-informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.
-Z kolei wzrosty w obsłudze drobnicy wynikają ze zwiększonych przewozów promowych oraz drobnicy konwencjonalnej. Natomiast w przypadku innych masowych więcej przeładowano nawozów, kruszyw i metanolu oraz kwasu siarkowego-dodaje Woźniak-Lewandowska.
Zarząd portu przewiduje, że tegoroczny bilans przeładowanych towarów spółki portowe w Szczecinie i Świnoujściu zamkną wartością przekraczającą 27 mln ton. obsłużonych towarów.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin