WARSZAWA: 18:29 | LONDYN 16:29 | NEW YORK 11:29 | TOKIO 01:29

Rekrutacja dobiegła końca – The Baltic Tall Ships Regatta

Dodano: 26 mar 2015, 15:01

Rekrutacja na wolontariuszy, którzy pomogą w organizacji finału The Baltic Tall Ships Regatta dobiegła końca. W ciągu 52 dni naboru zgłosiło się prawie 150 chętnych. Teraz czekają ich rozmowy kwalifikacyjne, a następnie szkolenia oraz warsztaty mające na celu przygotowanie do roli oficera łącznikowego albo obsługi wydarzenia.

Do udziału w rekrutacji, która obywała się za pomocą strony internetowej www.ttsr.eu, zaproszone były pełnoletnie osoby, znające języki obce, kreatywne, otwarte, odpowiedzialne i wykazujące się odwagą oraz odpowiedzialnością.

W ciągu trwającego 52 dni naboru do Centrum Żeglarskiego, które było jego organizatorem, wpłynęło prawie 150 kandydatur osób zainteresowanych wolontariatem. Co ciekawe, deklaracje wolontariuszy spływały do ostatnich chwil. Tak wysoka frekwencja nie tylko cieszy, ale świadczy również o chęci do aktywnego uczestnictwa w imprezach o charakterze żeglarskim.
Podczas tegorocznej rekrutacji, wśród osób, które zgłosiły swoją kandydaturę, znalazły się nie tylko osoby ze Szczecina, ale również z innych zakątków Polski, a nawet Europy. Przyszli wolontariusze
to między innymi studenci, pracownicy różnych branż oraz emeryci.
W najbliższy weekend odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, dzięki którym możliwe będzie wyłonienie najlepszych kandydatów na oficerów łącznikowych oraz obsługę wydarzenia. Następnie, w kwietniu, maju oraz na początku czerwca przyszłych wolontariuszy będą czekać szkolenia, warsztaty i spotkania, dzięki którym rozwiną kompetencje oraz nauczą się wszystkiego, co będzie im pomocne podczas pracy na finale BTSR 2015.
Warto przypomnieć, iż na stronie internetowej www.ttsr.eu do 10 kwietnia br., trwa nabór załogi do Żeglarskiej Reprezentacji Szczecina na regaty BTSR 2015. Popłynąć z Kłajpedy do Szczecina będzie można na jachcie Dar Szczecina lub jachcie Zryw. Ilość miejsc jest ograniczona jedynie do 15 osób.
Tegoroczny finał tzw. „małych tolszpiów”, jak potocznie określane są zmagania w ramach Baltic Tall Ships Regatta, odbędzie się w Szczecinie w dniach 12-15 czerwca. Impreza organizowana jest wspólnie z litewską Kłajpedą i Sail Training International.
unnamed