WARSZAWA: 07:28 | LONDYN 05:28 | NEW YORK 00:28 | TOKIO 14:28

Rekrutacja na TSR 2015 zakończona

Dodano: 12 maj 2015, 19:20

Blisko 100 osób zgłosiło chęć uczestnictwa w Reprezentacji Szczecina na TSR. Granatowo-bordowa załoga będzie zmagać się na Morzu Północnym w regatach Wielkich Żaglowców na STS Fryderyku Chopinie, którego portem macierzystym jest Szczecin.
Spośród blisko 100 osób, które zgłosiły chęć udziału w regatach, wyłoniona zostanie 64-osobowa załoga Reprezentacji Szczecina. Wśród chętnych przeważa grupa w wieku od 16 do 24 lat. Wszyscy są uzdolnieni artystycznie lub sportowo, doświadczeni żeglarsko, a przy okazji ciekawi świata i chętni na wielkie przygody i wyzwania.
Rekrutacja, odbywająca się za pośrednictwem strony internetowej http://ttsr.eu/, została zakończona w poniedziałek, 11 maja o godzinie 15:00. Tegoroczne regaty TSR, podzielone na dwa etapy, rozpoczną się w Belfaście, dalej załogi popłyną przez Aalesund i Kristiansand (porty norweskie), a zakończą zmagania w duńskim Aalborgu.
Czy szczecinanie wrócą z sierpniowych regat z nagrodami? Jest to bardzo prawdopodobne – w 2012 roku STS Fryderyk Chopin wygrał The Tall Ships Races w klasie A z Reprezentacją Szczecina jako załogą. Ponadto przez ostatnie lata Reprezentacja dzielnie walczyła w regatach oraz promowała miasto w każdym z portów goszczących jachty i żaglowce uczestniczące w zmaganiach Wielkich Żaglowców, co również jest nagradzane przez Sail Training International – organizatora TTSR.
Za sprawą młodych ambasadorów Szczecin zyskał na popularności zarówno wśród mieszkańców goszczących miast oraz turystów, jak i współzawodniczących załóg. Dzięki dotychczasowym licznym zwycięstwom i nagrodom, Reprezentacja stała się rozpoznawalna wśród żeglarzy z całego świata. W zeszłym roku granatowo-bordowa załoga została wyróżniona prestiżową nagrodą Friendship Trophy – trofeum dla najbardziej przyjacielskiego i lubianego zespołu, który jest wybierany przez członków innych załóg w formie głosowania w czasie trwania regat.
STS Fryderyk Chopin

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-09-25

1 EUR - 4,5892 1 USD - 4,3188
1 CHF - 4,7470 1 GBP - 5,2783

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin