WARSZAWA: 07:38 | LONDYN 05:38 | NEW YORK 00:38 | TOKIO 14:38

Rektor Akademii Morskiej w Szczecinie pożegnał byłego rektora i swojego nauczyciela prof. Aleksandra Walczaka

Dodano: 17 sie 2022, 20:50

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Profesora Aleksandra Walczaka, który był wieloletnim Rektorem naszej uczelni, wspaniałym nauczycielem i wychowawcą studentów wielu pokoleń, również mojego. To on zatrudniał mnie w ówczesnej Wyższej Szkole Morskiej, to przy nim rozwijałem się zawodowo i naukowo. Profesor był osobą, która nas kształtowała, z którą mieliśmy kontakt zarówno zawodowy, jak i w relacji mistrz-uczeń. – mówi JM Rektor AMS Wojciech Ślączka.
Profesor Aleksander Walczak odznaczał się niezwykłą otwartością na ludzi, był towarzyszem studentów w ich drodze po wiedzę, motywował do rozwoju, podsuwał rozwiązania. Autorytet, który dał się lubić – tak wspominają prof. Walczaka jego wychowankowie.
– Pana Profesora zapamiętam jako pogodnego, zawsze uśmiechniętego, życzliwego nauczyciela akademickiego, który zawsze miał czas dla studentów, doktorantów, pracowników. Starał się dla każdego znaleźć czas i rozwiązywać nasze problemy. Był człowiekiem niezwykle otwartym, ciekawym nowych rozwiązań, koncepcji. Był mistrzem pracy zespołowej. – wspomina JM Rektor AMS Wojciech Ślączka.
– W swojej pracy i życiu zawsze kierował się zasadą, że „autorytet człowieka zdobywa się wiedzą i umiejętnością współżycia z ludźmi”. Wyżej cenił ludzi otwartych niż popierających każdy pomysł przełożonego. Był nauczycielem, ale równocześnie starszym „bratem” dla swoich wychowanków. Profesorze, odszedłeś na wieczna wachtę, ale w naszej pamięci dalej pozostaniesz „Rektorem rektorów” i „Kapitanem kapitanów”. – mówi dziekan Wydziału Nawigacyjnego Paweł Zalewski.
Łączymy się w bólu z Rodziną i Najbliższymi śp. Profesora. Jego dorobek naukowy i dziedzictwo intelektualne wskazują nam drogi rozwoju, dają inspirację i zachętę do pracy na rzecz polskiego środowiska morskiego i akademickiego – napisano w informacji szczecińskiej uczelni morskiej.

Walczak

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin