WARSZAWA: 22:16 | LONDYN 20:16 | NEW YORK 15:16 | TOKIO 05:16

Remont francuskiego niszczyciela min w Stoczni Remontowej Nauta

Dodano: 09 cze 2015, 9:36

W poniedziałek 8 czerwca jednostka została zadokowana w doku nr 1 przy ul Waszyngtona
w Gdyni. Z oczywistych względów nie możemy podać zakresu prowadzonych prac. Niszczyciel min ma ponad 51 m długości i 8 m szerokości. Należy do serii okrętów opracowanych wspólnie przez Francję, Belgię i Holandię.
Remont francuskiego okrętu w Gdyni jest efektem partnerstwa strategicznego, jakie grupa MARS Shipyards & Offshore nawiązała z francuską grupą DCNS. Firmy wspólnie uczestniczyły w dialogu technicznym z Inspektoratem Uzbrojenia dotyczącym pozyskania okrętu podwodnego nowej generacji. W ramach partnerstwa została przygotowana propozycja budowy okrętów przy udziale polskiego przemysłu oraz propozycję serwisowania okrętu w okresie ich eksploatacji.
W związku z trwającym remontem, Stocznię Remontową Nauta odwiedził ambasador Francji w Polsce, Pan Pierre Buhler, który podkreślił wagę partnerstwa strategicznego między polskimi i francuskimi przedsiębiorstwami.
Niszczyciele min to klasa okrętów bojowych, przeznaczonych do poszukiwania i zwalczani amin morskich, głównie na wodach przybrzeżnych. Jednostki typu Tripartite, do których należy Eridan, zaczęły być wprowadzane do służby w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Obecnie służą zarówno w marynarkach wojennych Francji, Belgii i Holandii, jak również Łotwy czy Indonezji.
IMG_9084
IMG_9016
IMG_8963