WARSZAWA: 23:36 | LONDYN 21:36 | NEW YORK 16:36 | TOKIO 06:36

REMONTOWA Shipbuilding- chrzest pierwszego promu dla Kanady

Dodano: 23 lis 2015, 11:34

24 listopada 2015 roku w stoczni REMONTOWA Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej Remontowa Holding S.A. odbędzie się uroczystość nadania imienia oraz chrztu pierwszego z trzech, nowoczesnego, pasażersko – samochodowego promu zamówionego przez armatora z Kanady.
Współpraca z armatorem rozpoczęła się w lipcu ubiegłego roku podpisaniem kontraktu na budowę trzech promów z napędem gazowym. Nowe promy zajmą we flocie kanadyjskiego armatora miejsce wycofywanych z eksploatacji starych jednostek. Dwa z nowych statków zastąpią 49-letni prom Queen of Burnaby, kursujący między Comox i Powell River oraz 50-letni Queen of Nanaimo, pływający na linii Tsawwassen – Southern Gulf Islands. Trzeci statek będzie stanowił sezonowe uzupełnienie na trasie do Southern Gulf Islands, a także będzie promem zapasowym na pozostałych trasach obsługiwanych przez BC Ferries na czas remontów innych promów. Będą to pierwsze, w składającej się aktualnie z 36 jednostek flocie, promy wykorzystujące silniki dual fuel, które umożliwiają pracę zarówno w trybie diesel, jak i LNG.
Promy będą zabierać po 145 samochodów i 600 pasażerów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii, nowe jednostki znacznie zwiększą możliwości transportowe armatora zapewniając równocześnie wysoki stopień bezpieczeństwa pasażerów.
Symboliczną butelkę szampana rozbije matka chrzestna, długoletnia pracownica firmy będącej właścicielem zamówionych jednostek.
Nazwa statku – „Salish Orca” wybrana została w wyniku konkursu. Ma ona uhonorować przyszłych użytkowników promu – mieszkańców wybrzeża Salish wskazując równocześnie rejon eksploatacji jednostki – Morze Salish.

Główne parametry statku:
Długość całkowita 107,20 m
Szerokość maks. 24,00 m
Wysokość do pokładu głównego 6,60 m

BC Ferries, na mocy kontraktu udzielonego przez prowincję British Columbia, jest dostawcą usług odpowiedzialnym za bezpieczny, efektywny i niezawodny serwis promowy wzdłuż wybrzeży British Columbia. Eksploatuje ponad 30 promów różnej wielkości – od pełnomorskich (o zdolności przewozowej do 2100 pasażerów i 470 samochodów) po małe promy dwustronne i linowe.
Kanada