WARSZAWA: 21:25 | LONDYN 19:25 | NEW YORK 14:25 | TOKIO 04:25

Remontowa Shipbuilding – cięcie blach na drugi prom dla Kanadyjczyków

Dodano: 11 kw. 2015, 11:12

10 kwietnia 2015 roku w Stoczni Remontowa Shipbuilding należącej do Grupy Kapitałowej REMONTOWA HOLDING odbyło się uroczyste rozpoczęcie cięcia pierwszych blach do budowy drugiego z serii, nowoczesnego, gazowego promu pasażersko – samochodowego zamówionego przez Kanadyjskiego Armatora.
Statek budowany jest w oparciu o podpisany w lipcu ubiegłego roku kontrakt na budowę trzech dwustronnych promów pasażersko – samochodowych. W rywalizacji o jego zdobycie stocznia pokonała konkurentów z Norwegii, Niemiec, Kanady i Turcji. Realizacja tego kontraktu jest bardzo ważna dla Armatora. Będą to pierwsze w składającej się na chwilę obecną z 36 jednostek flocie, promy wykorzystujące silniki Dual Fuel, które umożliwiają pracę zarówno w trybie Diesel, jak i LNG.
Przewiduje się, iż budowane w naszej stoczni, nowoczesne, zaawansowane technicznie promy znacznie poprawią zdolności operacyjnych Armatora jak również zwiększą bezpieczeństwo pasażerów. Dwa pierwsze promy zajmą miejsce wycofywanych z użytku dwóch blisko 50-letnich jednostek. Pierwszy – zastąpi 49-letni prom „Queen of Burnaby”, drugi – 50-letni „Queen of Nanaimo”. Trzecia jednostka stanowić będzie sezonowe uzupełnienie floty oraz pełnić będzie rolę promu zapasowego. Budowane statki zabierać będą na pokład 150 samochodów osobowych oraz 600 pasażerów. Zbudowane zostaną według projektu należącego do Holdingu Remontowa, biura Remontowa Marine Design & Consulting. Spełniać będą zarówno wymogi klasyfikatora tj. Lloyd’s Register, pod którego nadzorem zostaną zbudowane oraz agendy rządowej tj. Transport Canada.

Główne parametry statku:
1. Długość całkowita – 107,20 m
2. Szerokość maks. – 24,00 m
3. Wysokość do pokładu głównego – 6,60 m

B615.2 19
B615.2 01