WARSZAWA: 03:33 | LONDYN 01:33 | NEW YORK 20:33 | TOKIO 10:33

Remontowy ruch w stoczni Gryfia

Dodano: 25 maj 2018, 8:59

Aktualnie w MSR GRYFIA w Szczecinie trwa remont dwóch jednostek do przewozu płynnych ładunków asfaltowych i bitumicznych. Pierwszy z nich THE PROSPECTOR (ex PALANCA SYDNEY) należy do greckiego armatora. Statek przechodzi drugi remont klasowy wraz z remontem kapitalnym silnika głównego WARTSILA nowej generacji X35. W ramach wymogów konwencji BWMS, stocznia wykonuje instalację systemu oczyszczania wód balastowych firmy OPTIMARIN. To kolejny system BWMS montowany w GRYFII w tym roku, ale pierwszy tego producenta. Remont jednostki obejmuje także całkowitą wymianę instalacji odpowietrzania zbiorników ładunkowych na nową, nierdzewną oraz konserwację kadłuba.


Jednostka M/T COVADONGA należy do stałego klienta Gryfii -hiszpańskiego armatora ERSHIP. Tym razem statek przechodzi pośredni przegląd klasowy. Poza tym GRYFIA wykonuje  standardowe prace wymagane na systemach ładunkowych.


Drugą jednostką, na której trwa montaż Ballast Water Management System jest m/s PODLASIE, której armatorem jest Polska Żegluga Morska. Wraz z montażem BWMS firmy Alfa Laval jednostka przechodzi odnowienie klasy.


Kolejny raz do stoczni GRYFIA na remont przypłynął statek Polar Pioneer. Początkowo był to statek wykorzystywany do badań naukowych. Od kilku lat pływa jako statek pasażerski w rejonach Bieguna Północnego. Jednostka przechodzi remont dokowy wraz z pracami towarzyszącymi.

W zakładzie w Świnoujściu trwa aktualnie remont czterech jednostek: Silver Lake, Berthold K, Lady Mary oraz jednostki wycieczkowej Roza Weneda. Wszystkie jednostki przechodzą remont dokowy.
Jednocześnie w zakładzie w Świnoujściu trwa remont dwóch jednostek wojskowych ORP Hańcza oraz ORP Lublin. Okręt ORP Hańcza zbudowany został w stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni i oddany do użytku w lipcu 1990 roku. ORP Lublin to pierwszy polski okręt transportowo-minowy. Okręt przeznaczony jest do transportu żołnierzy desantu ze sprzętem i pojazdami, stawiania min morskich oraz ewakuacji ludzi. Na jednostkach prowadzone są prace remontowe.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin