WARSZAWA: 02:00 | LONDYN 00:00 | NEW YORK 19:00 | TOKIO 09:00

Respiratory ufundowane m.in. przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA są już w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM w Policach

Dodano: 29 kw. 2020, 7:52

Respiratory ufundowane m.in. przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA są już na miejscu w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 PUM w Policach. Sprzęt doposaży Oddział Kliniczny Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dorosłych i Dzieci służąc do ratowania pacjentów w najcięższym stanie.
W sumie, dzięki darczyńcom, którzy wsparli szpital w walce z koronawirusem, do placówki trafiło osiem nowych respiratorów wraz z niezbędnymi akcesoriami.
Cztery respiratory zostały kupione ze środków przekazanych przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, trzy kolejne z dotacji celowej Starostwa Powiatowego w Policach (z pieniędzy od firmy Hyundai Engineering Co.), a jeden w ramach realizacji zadań zleconych, finansowanych przez Ministerstwo Zdrowia, przez wojewodę zachodniopomorskiego. Koszt jednego respiratora to 96 121 zł.
Wirus, z którym obecnie walczy cały świat, może powodować ciężkie zaburzenia oddechowe. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w leczeniu pacjentów z ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem – zapewnia przeżycie choremu i jednocześnie umożliwia skuteczne leczenie.
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA, jako jedna w kluczowych spółek Skarbu Państwa w regionie, solidarnie i bardzo aktywnie włączył się w działania prewencyjne polskiego rządu, ukierunkowane na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na pomoc szpitalom Spółka przeznaczyła dwie darowizny. Pierwsza z nich w kwocie miliona złotych trafiła do trzech szpitali – dwóch w Szczecinie: zakaźnego przy ul. Arkońskiej i SPSK nr 1 PUM oraz do koszalińskiego Szpitala Wojewódzkiego przy ul. Tytusa Chałubińskiego. Za przekazane środki zakupiony został sprzęt potrzebny tym jednostkom, tj. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne oraz ambulans. Z kolei druga darowizna dla SPSK nr 1 PUM przeznaczona była na zakup aparatury służącej do wczesnej diagnostyki koronawirusa. Poza ZMPSiŚ SA ten zakup wsparły również Morska Stocznia Remontowa „Gryfia” oraz Polskie Terminale SA.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-28

1 EUR - 4,3116 1 USD - 3,9922
1 CHF - 4,5292 1 GBP - 5,0404

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin