WARSZAWA: 03:19 | LONDYN 01:19 | NEW YORK 20:19 | TOKIO 10:19

Rok 2016 podsumowuje Andrzej Rosiński, prezes Waimea Holding S.A.

Dodano: 05 sty 2017, 9:03

Rok 2016 był kolejnym rekordowym rokiem pod względem podaży nowoczesnej powierzchni przemysłowej i logistycznej w Polsce. Wysoki popyt oraz niski poziom pustostanów spowodował, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe lokalizacje, czego przykładem jest Szczecin, Rzeszów oraz Bydgoszcz. W tych miastach z sukcesem realizujemy nasze inwestycje. To był bardzo dobry rok dla spółki Waimea Holding S.A. Wybudowaliśmy, otworzyliśmy i wynajęliśmy pierwszy etap Waimea Logistic Park Korczowa. Rozmowy prowadzone z kolejnymi najemcami potwierdzają duże zainteresowanie tą lokalizacją. Nasza podkarpacka inwestycja, przy autostradzie A4, na trasie głównego europejskiego korytarza tranzytowego relacji wschód-zachód, to najlepszy dowód, jak dynamicznie rozwija się polska branża logistyczna i jakie ma przed sobą wyjątkowo dobre perspektywy. W roku 2016 rozpoczęliśmy budowę inwestycji w Bydgoszczy oraz w Rzeszowie. W Bydgoszczy realizujemy budowę parku logistycznego Waimea Logistic Park Bydgoszcz na 18 hektarowej działce. Będzie to centrum produkcyjno-magazynowe i logistyczne o powierzchni zabudowy ok. 90 000 m². W Rzeszowie budujemy nowoczesny obiekt Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka o łącznej powierzchni 6 800 mkw. Powstaje on na działce o powierzchni ok. 2 ha położonej na terenie przylegającym do Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Terminal multimodalny Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka będzie miejscem, które zapewni kompleksową i profesjonalną obsługę frachtu lotniczego w oparciu o najwyższe standardy. Ważnym etapem dla inwestycji w Rzeszowie było podpisanie listu intencyjnego z zarządem Portu Lotniczego „Rzeszów-Jasionka” Sp. z o.o. w sprawie obsługi handlingowej terminala cargo.
Naszym największym sukcesem w 2016 roku była inwestycja w Szczecinie. Odnieśliśmy naprawdę wielki sukces, na rok przed planowanym zakończeniem budowy North-West Logistic Park w Szczecinie, kompleks o powierzchni 77 tysięcy metrów kwadratowych, 7 nowoczesnych hal, wynajęliśmy w 100 procentach. Projekt ten okazał się także doskonałym produktem inwestycyjnym. Szczecińskie centrum magazynowo-produkcyjne North-West Logistic Park, 4 hale o powierzchni 64 000 mkw., zostało zakupione w październiku 2016 roku przez amerykańskiego inwestora wyspecjalizowanego w inwestowaniu w nieruchomości magazynowe – Exeter Property Group. North-West Logistic Park oferując powierzchnie magazynowe i produkcyjne wyposażone w nowoczesne rozwiązania techniczne od początku powstania cieszyło się bardzo dużym uznaniem na rynku.
Na 2017 rok mamy bardzo konkretne plany w dotychczasowych lokalizacjach, rozpoczniemy także realizacje nowych projektów. W 2017 roku będziemy kontynuować budowę inwestycji w Bydgoszczy i Rzeszowie. W połowie roku 2017 planujemy oddać do użytkowania Waimea Cargo Terminal Rzeszów-Jasionka oraz pierwszy etap Waimea Logistic Park Bydgoszcz. Mamy dalsze plany związane ze Szczecinem i województwem zachodniopomorskim, rozpoczniemy realizację kolejnych projektów w tym regionie. Na początku 2017 roku na działce o powierzchni 17 hektarów rozpoczniemy budowę Waimea Logistic Park Stargard, będzie to centrum logistyczne o łącznej planowanej powierzchni zabudowy ok. 80 000 mkw. W jego skład wejdzie 6 nowoczesnych hal klasy A przeznaczonych pod działalność związaną z magazynowaniem, produkcją oraz z obsługą logistyczną. W chwili obecnej wynajęliśmy już ponad 10 000 mkw. W lipcu 2017 roku planujemy rozpocząć budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Port Morski. Docelowo inwestycja w Porcie Morskim Szczecin będzie oferować 48 000 mkw. powierzchni magazynowej o najwyższym standardzie.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin