WARSZAWA: 23:19 | LONDYN 21:19 | NEW YORK 16:19 | TOKIO 06:19

Romantika: ze szczytu klimatycznego w Glasgow na trasę między Norwegią a Holandią

Dodano: 04 lis 2021, 10:24

Firma Tallink Latvija, (spółka zależna Tallink Grupp) podpisała umowę z Holland Norway Lines BV na długoterminowy czarter statku Romantika. Jednostka pływająca pod łotewską banderą zostanie przekazana czarterującemu pod koniec marca 2022 roku na trzy lata z możliwością przedłużenia umowy.
Holland Norway Lines planuje wykorzystać statek na trasach międzynarodowych między Norwegią a Holandią.

Przed pandemią COVID „Romantika” operowała na trasie Ryga-Sztokholm, później na podstawie krótkoterminowej umowy statek został wyczarterowany do Maroka, a następnie od 14 października służył jako miejsce zakwaterowania dla uczestników światowej konferencji klimatycznej w Glasgow.
Teraz statek powróci do Tallina w połowie listopada, ale ponieważ spółka Tallink Latvija nie zamierza ponownie otwierać trasy Ryga-Sztokholm co najmniej do wiosny 2022 roku, jednostka pozostanie w Tallinie do momentu podpisania umowy czarterowej z Holland Norway Lines BV. Jeśli wiosną 2022 trasa Ryga-Sztokholm zostanie ponownie otwarta do jej obsługi wykorzystywany będzie statek Isabelle.
-To już szósta umowa czarterowa, jaką udało nam się podpisać w tym roku dla naszych statków, które wciąż czekają na złagodzenie ograniczeń w podróżowaniu i poprawę sytuacji pandemicznej. Biorąc pod uwagę, że w portach na całym świecie czeka na pracę wiele statków, jest to dla nas ogromny sukces- powiedział dyrektor generalny Tallink Grupp, Paavo Nõgene.
Tallink Grupp jest jednym z wiodących dostawców usług transportu pasażerskiego i towarowego w północnym regionie Morza Bałtyckiego. Firma obsługuje różne trasy pod markami Tallink i Silja Line.

Romantika

Romantika to jednostka zbudowana w 2001 roku w fińskiej stoczni Aker Finnyards. Długość statku wynosi 192,90 m szerokość 29,0 m. Prom jednorazowo zabiera na pokład 2 500 pasażerów i 300 samochodów.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-01

1 EUR - 4,3494 1 USD - 3,9910
1 CHF - 4,5670 1 GBP - 5,0557

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin