WARSZAWA: 17:08 | LONDYN 15:08 | NEW YORK 10:08 | TOKIO 00:08

Rosyjski trawler zatonął na Morzu Ochockim – aktualizacja

Dodano: 02 kw. 2015, 11:10

Jak podaje Agencja TASS prawdopodobną przyczyną zatonięcia rosyjskiego trawlera na Morzu Ochockim było zderzenie z przeszkodą. Uderzenie uszkodziło kadłub w rejonie maszynowni, jednostka zaczęła bardzo szybko nabierać wody i w ciągu około 15 minut zatonęła.
Śledczy rozważają wszystkie teorie, które mogą wskazać przyczyny zatonięcia statku. Na obecnym etapie, najbardziej prawdopodobną hipotezą jest zderzenie trawlera z przeszkodą, co spowodowało uszkodzenie kadłuba i w konsekwencji zatonięcie statku- powiedział przedstawiciel Rosyjskiego Komitetu Śledczego Vladimir Markin.
Wcześniej, jako jedną z możliwych przyczyn zatonięcia statku podawano zbyt duży przechył jednostki na burtę podczas wyciągania sieci z rybami. W wyniku przechyłu jednostka miała nabrać wody i zatonąć. Wydaje się, że najnowsze ustalenia idą jednak w kierunku zderzenia statku z przeszkodą.
Według najnowszych informacji na pokładzie jednostki znajdowały się 132 osoby: 76 członków załogi i 56 pasażerów. 63 osoby udało się uratować, 54 utonęły, poszukiwania 15 osób nadal są kontynuowane. W akcji ratowniczej uczestniczy 26 jednostek, które w chwili katastrofy znajdowały się w pobliżu tonącego statku.
1088618