WARSZAWA: 13:50 | LONDYN 11:50 | NEW YORK 06:50 | TOKIO 20:50

Rozbudowa potencjału Stoczni Remontowa Shipbuilding

Dodano: 12 maj 2015, 7:18

W czwartek, 14 maja 2015 roku o godzinie 11.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding, należącej do grupy kapitałowej Remontowa Holding odbędzie się uroczyste otwarcie nowej linii montażu statków wraz z nowoczesną suwnicą bramową.
Remontowa Shipbuilding założona została w 1945 roku. Stocznia posiada bogatą tradycję, a co za tym idzie doświadczenie w budowie statków różnych typów.
W ciągu siedemdziesięciu lat swej działalności stocznia zbudowała blisko 1000 nowoczesnych statków dla armatorów z całego świata.
Dziś – 70-cio letnia jubilatka jest największą stocznią produkcyjną w Polsce.
Aktualnie, równocześnie budowanych jest 18 statków różnego typu takich jak: statki do obsługi morskiego przemysłu wydobywczego, promy pasażersko– samochodowe, statki towarowe, niszczyciel min oraz żaglowiec. Różnorodność oraz mnogość jednocześnie realizowanych projektów spowodowała konieczność unowocześnienia infrastruktury oraz podjęcia nowych inwestycji. Jedną z nich jest nowa linia montażu statków. Nowy ciąg technologiczny umiejscowiony równolegle do eksploatowanej już od kilku lat pierwszej linii montażowej, będzie funkcjonował niezależnie od niej. Przeznaczony jest do montażu i przesuwania jednostek pływających z możliwością wodowania statków do 130 m długości. Zwiększenie ilości budowanych równocześnie jednostek ułatwi samojezdna suwnica bramowa. Suwnica wyposażona jest w hydrauliczny system kompensacji drgań, który stabilizuje ją nawet podczas ruchu na nierównym podłożu. Dopuszczalne obciążenie robocze suwnicy wynosi 300 t. Urządzenie może być eksploatowane w temperaturze od -20 stopni C do +40 stopni C, dzięki własnemu oświetleniu również w nocy.

Aktualnie Remontowa Shipbuilding S.A. jest jednym z najpopularniejszych pracodawców na Pomorzu. Wypełniony do końca 2016 roku portfel zamówień daje zatrudnienie ponad dwóm tysiącom pracowników stoczni oraz firm z nią kooperujących. Nowa inwestycja zapewni nie tylko utrzymanie produkcji na dotychczasowym poziomie ale również zwiększy możliwości produkcyjne stoczni oferując wzrost zatrudnienia mieszkańcom Trójmiasta.
Wodowanie_Arctica  w Remontowej
Remontowa_ nowa linia motażu statków