WARSZAWA: 03:17 | LONDYN 01:17 | NEW YORK 20:17 | TOKIO 10:17

Rozwój przewozów promowych

Dodano: 27 lut 2018, 14:10

O rozwoju przewozów promowych dyskutowano podczas specjalnej konferencji, która odbyła się 23 lutego br. w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Spotkaniu przewodniczył wiceszef resortu – Grzegorz Witkowski. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście reprezentowali prezes Dariusz Słaboszewski oraz dyrektor ds. handlowych – Aneta Szreder-Piernicka. Obecni byli również przedstawiciele Polskiej Żeglugi Bałtyckiej oraz szwedzkiego portu Ystad.
Podczas spotkania omawiano kwestie rozwoju infrastruktury portowej i dostępowej do obu portów oraz stanu realizacji planów polskiego armatora związanych z budową nowego promu.

Warto podkreślić, że zaledwie tydzień wcześniej w połowie lutego br. miała miejsce wizyta studyjna delegacji ZMPSiŚ SA w portach w Trelleborgu i Ystad. W ich trakcie dyskusje koncentrowały się wokół tematów związanych z inwestycjami w polskich i szwedzkich portach.
Obecnie ZMPSiŚ SA wspólnie z portem w Trelleborgu realizuje projekt ukierunkowany na rozwój transportu intermodalnego. Środki na ten cel pochodzą z funduszy CEF.
Terminal promowy w Świnoujściu jest aktualnie liderem połączeń ze Skandynawią. Na trasie ze Szwecją kursuje 12 promów w relacji z portami w Trelleborgu i Ystad realizując 76 rejsów tygodniowo. Zarząd Portu zabiega również o rozwój siatki połączeń na innych kierunkach, m.in. z portem w Kłajpedzie.
Pobyt w Warszawie prezes D. Słaboszewski zakończył spotkaniem z nową ambasador Indonezji w Polsce – Beatą Stoczyńską. Rozmowy dotyczyły rozwoju współpracy zainicjowanej podczas ubiegłorocznego 5. Międzynarodowego Kongresu Morskiego.

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin