WARSZAWA: 11:10 | LONDYN 09:10 | NEW YORK 04:10 | TOKIO 18:10

Ryby w rozmiarze XXL

Dodano: 29 kwiecień 2015, 19:12

Kołobrzeg wzbogacił się o nową i nietypową atrakcję turystyczną, jakiej trudno szukać w innych nadmorskich miejscowościach. W parku przy ul. Mickiewicza stanęły modele pięciu ryb bałtyckich w rozmiarze XXL. W piątek, 1 maja, odbędzie się oficjalne otwarcie Parku Ryb Morskich. Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu z Programu Operacyjnego Ryby.
W kołobrzeskim Parku Ryb Morskich stanęły modele pięciu ryb w rozmiarze od 3 do 5 metrów. Spacerowicze zobaczą dorsza, łososia, flądrę, szprota i śledzia. Nietypowe formy wzbogacone są o tablice informacyjne, które zawierają opisy poszczególnych gatunków ryb bałtyckich. Park z nowymi atrakcjami może być także ciekawym uzupełniniem lekcji biologii w plenerze, ponieważ modele (wykonane z laminatu) szczegółowo przedstawiają elementy kształtu i ubarwienia.
Park Ryb Morskich w Kołobrzegu to, obok Parku Ryb Słodkowodnych w Trzciance, jedno z dwóch takich miejsc Polsce. Stowarzyszenie Kołobrzeska Lokalna Grupa Rybacka na realizację inwestycji otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Ryby. Wartość dotacji na ten cel to blisko 92 tys. zł.
Oficjalne otwarcie Parku Ryb Morskich odbędzie się w piątek, 1 maja 2015 r. o godzinie 11 w Parku Nadmorskim w Kołobrzegu (u zbiegu ulic Mickiewicza i Rodziewiczówny). Podczas otwarcia wstęgę symbolicznie przetnie członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Anna Mieczkowska.
infomare

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-10-15

1 EUR - 4,5733 1 USD - 3,9413
1 CHF - 4,2691 1 GBP - 5,4083

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin