WARSZAWA: 03:43 | LONDYN 01:43 | NEW YORK 20:43 | TOKIO 10:43

Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia – ważne miejsce na kulturalnej mapie Trójmiasta

Dodano: 07 paź 2016, 21:22

Mijający rok był szczególnie bogaty w wydarzenia kulturalne – już blisko 40 koncertów i spektakli odbyło się w sali przy ulicy Rotterdamskiej 9, a przed nami ponad 20 kolejnych wydarzeń kulturalnych.
Wyjątkowe przeżycia widzowie zawdzięczają takim artystom jak np. Michał Bajor, Irena Santor, Zbigniew Wodecki czy Marcin Daniec. Ostatnie trzy miesiące roku zapowiadają się również bardzo intensywnie. Port Gdynia będzie gościł m.in. Alicję Majewską, Teresę Werner, a także Gdyńską Orkiestrę Symfoniczną, która 11 listopada będzie obchodziła swój jubileusz. W Sali Koncertowej odbędzie się również koncert finałowy Festiwalu Gdynia Classica Nova.
W Sali Koncertowej Portu Gdynia odbywają się także wydarzenia dla dzieci – od wieku przedszkolnego po licealistów. Maluchy chętnie odwiedzają salę z uwagi na teatrzyki po angielsku. Młodzież szkolna chętnie uczestniczy w multimedialnych lekcjach filmowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się poranki muzyczne, czyli MAŁA GDYŃSKA FILHARMONIA, które odbywają się raz w miesiącu – w niedzielę, zawsze o godz.12. W okresie jesiennym dzieci będą mogły posłuchać koncertów „ Od dostojnego Bacha do tanecznego swingu”, „Big Band czyli jazzowe niespodzianki” oraz „Świątecznej podróży z Mozartem w roli głównej”.
Cieszy rosnąca popularność tego miejsca i wydarzeń w nim goszczących. Dzięki temu Zarządu Portu ma okazję zaistnieć również w wymiarze wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych miasta i regionu.
1610070
1610071