WARSZAWA: 14:22 | LONDYN 12:22 | NEW YORK 07:22 | TOKIO 21:22

Scandlines chce być jeszcze bardziej ekologicznym przewoźnikiem

Dodano: 01 paź 2015, 14:07

Scandlines poinformowało o poszukiwaniu sposobności na pozyskanie kolejnych promów w ramach realizowanego przez siebie projektu „Zero Emission”.
Jednym z ważnych elementów polityki Scandlines jest dążenie do udoskonalania floty pod kątem jej znikomego wpływu na środowisko. Hasłem przewodnim tej strategii jest „Zero Emission”. W jej ramach armator korzysta dziś z promów hybrydowych, które pozwalają na znaczące ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska związków. W 2013 r. Scandlines jako pierwszy przewoźnik na świecie wdrożył na tak wielką skalę rozwiązania hybrydowe na swoich statkach obsługujących połączenie Puttgarden-Rødby. Ekologiczne rozwiązania mają się również pojawić na dwóch nowoczesnych jednostkach, które już wkrótce zasilą flotę Scandlines. Chodzi o promy Berlin oraz Copenhagen. Będą one wyposażone w scrubbery, a także w rozwiązania hybrydowe, które pozwolą na zmniejszenie zużycia paliwa, co sprawi, że statki staną się bardziej przyjazne dla środowiska.
Scandlines coraz śmielej mówi jednak o prawdziwej rewolucji, jaką w dalszej perspektywie stać się ma oparcie swojej działalności wyłącznie na flocie, która korzystać będzie z napędów nie generujących żadnych zanieczyszczeń. O kulisach poszukiwania takich idealnych z punktu widzenia przewoźnika rozwiązań mamy się dowiedzieć więcej już na początku października. W trakcie konferencji przedstawicieli branży morskiej, które będą się odbywać w czasie Duńskich Dni Morza, głos w tej sprawie zabierze dyrektor Scandlines, Soren Poulsgaard Jensen. Opowie on o bliższych i dalszych planach przedsiębiorstwa związanych z rozwojem w tym kierunku.
Już dziś Scandlines szczyci się, że dzięki zrealizowanym do tej pory działaniom, udało się mu ograniczyć emisję CO2 o 15 procent.
Konferencja, w której udział weźmie Soren Poulsgaard Jensen, odbędzie się w Lokomotivværkstedet w dniach od 6-8 października. Podzielona ona będzie na trzy bloki tematyczne: ludzie, biznes oraz technologia.
6f393c73a9c9a064c4c50137fe9679b4_M
Źródło:PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-30

1 EUR - 4,7160 1 USD - 4,3258
1 CHF - 4,7054 1 GBP - 5,3609

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin