WARSZAWA: 17:54 | LONDYN 15:54 | NEW YORK 10:54 | TOKIO 00:54

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia został otwarty

Dodano: 07 maj 2015, 18:04

Dzisiaj zainaugurowany został kolejny sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia. O godz. 7.00 przy Nabrzeżu Francuskim zacumował pływający pod włoską banderą statek pasażerski „Costa Pacifica”. Jest to pierwsze przybycie do Gdyni tego statku z 7 planowanych na ten rok. „Costa Pacifica” mierzy 290,2 m długości i jest jednym z największych statków wycieczkowych, który w tym roku przybędzie do Gdyni. Niedaleko tej imponującej jednostki pasażerskiej podziwiać można chlubę Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych – niszczyciela USS „Jason Dunham”
Armatorem pierwszego w tym roku gościa z pasażerami na pokładzie – statku „Costa Pacifica” jest Costa Crociere. Statek wybudowano w 2009 roku w stoczni Fincantieri (Włochy). Jego załoga liczy 1100 osób, a na pokład może wejść max. 3800 pasażerów. Statkami bliźniaczymi są: Costa Concordia, Costa Serena, Costa Favolosa, Costa Fascinosa.
„Costa Pacifica” to piękna jednostka, wyposażona m. in. w naturalnych rozmiarów symulator wyścigów samochodowych Grand Prix, olbrzymi ekran na wolnym powietrzu, baseny ze zjeżdżalniami, teatr i usługi centrum urody L’Oreal Paris. Kilka restauracji na pokładach statku proponuje szeroki wachlarz dań różnych kuchni, jak na przykład : francuskiej, włoskiej, meksykańskiej, azjatyckiej, japońskiej. Amatorzy dań fast food oraz zdrowej żywności również znajdą coś dla siebie. „Costa Pacifica” urządzona jest z zastosowaniem wielu różnych stylów architektonicznych, nawiązujących do różnych gatunków muzycznych i nazywana jest „Statkiem muzyki”. Zapewnia bowiem swym gościom niespotykaną i wyjątkową atrakcję – możliwość nagrania własnej płyty w nowoczesnym studiu nagrań, tuż za teatrem Stardust. „Costa Pacifica” opuści gdyński port dziś o godz. 20.00.
2015.05.07_fot. T. Urbaniak 010