WARSZAWA: 18:28 | LONDYN 16:28 | NEW YORK 11:28 | TOKIO 01:28

Sezon wycieczkowy 2017 w Porcie Gdańsk oficjalnie rozpoczęty

Dodano: 29 kw. 2017, 9:01

21 kwietnia na Nabrzeżu WOC i 27 kwietnia na Nabrzeżu Westerplatte zainaugurowany został w Porcie Gdańsk kolejny sezon wycieczkowy.
Zarówno National Geographic Orion, który podziwiać można było przed tygodniem, jak i Mv Astor, który zacumował w czwartek 27 kwietnia przy nabrzeżu Westerplatte, to statki, które nie po raz pierwszy oglądać można było w gdańskim porcie.
National Geographic Orion przywiózł na pokładzie 87 turystów morskich, natomiast Mv Astor – 460.
Agentem obu była współpracująca z Gdańskiem od lat Morska Agencja Gdynia, która w tym sezonie będzie miała w gdańskim porcie pod opieką aż 17 jednostek pasażerskich i jak szacuje ZMPG, ok. 6,5 tysiąca turystów.
Podobnie jak w latach ubiegłych, na przybywających do Gdańska czekała niespodzianka w postaci krótkiego pokazu artystycznego we wtórze orkiestry, która tym samym uroczyście zasygnalizowała początek sezonu wycieczkowego w Porcie Gdańsk.
Swoją wizytę Kapitanowi statku Astor złożyli także przedstawiciele Zarządu ZMPG, którzy osobiście przywitali załogę na pokładzie i wymienili się spostrzeżeniami na temat potencjału gdańskiego portu w zakresie obsługi statków pasażerskich.
Już niebawem kolejne 65 zawinięć, najbliższe 7 maja.
Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. / Fot. D. Dulian / www.portgdansk.pl