WARSZAWA: 22:50 | LONDYN 20:50 | NEW YORK 15:50 | TOKIO 05:50

Ślubowanie w Zespole Szkół Morskich w Świnoujściu

Dodano: 10 paź 2017, 18:05

W sobotę blisko 70 uczniów pierwszych klas Zespołu Szkół Morskich w Świnoujściu złożyło uroczyste ślubowanie, wpisując się w historię i tradycję szkoły. W ceremonii uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście. Szczególnie ważna była obecność wojewody zachodniopomorskiego Krzysztofa Kozłowskiego, który wraz z dyrektor Marzeną Baranowską wręczył uczniom akty pasowania.
W uroczystości wzięli udział także samorządowcy, dyrektor Departamentu Edukacji Morskiej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Janusz Karp, prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz oraz Piotr Jasina, reprezentujący Klaster Morski Pomorza Zachodniego. Dyrektor szkoły Marzena Baranowska zapowiedziała, że w następnym roku szkolnym 2018/2019 dostępne będą nowe kierunki kształcące w zawodach takich jak: technik budowy jednostek pływających, monter kadłubów jednostek pływających, szkutnik, magazynier – logistyk. Wzbogacona oferta edukacyjna jest odpowiedzią na zapotrzebowanie aktualnego rynku pracy, dając perspektywiczną pozycję zawodową młodym ludziom. Ponadto Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu jest pierwszą i jak dotąd – jedyną szkołą średnią, która posiada uprawnienia szkolenia kadr morskich na poziom operacyjny żeglugi międzynarodowej, umożliwiający absolwentom, po odbyciu nadzorowanej praktyki morskiej, uzyskanie dyplomów oficerskich. Szkoła w ciągu 57 lat swojej działalności wykształciła ponad 10 tysięcy uczniów, których zawodowe wybory często wiązały się z morzem, przez pracuę w stoczniach i portach morskich.
Od stycznia 2018 roku organem prowadzącym Zespół Szkół Morskich w Świnoujściu będzie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin