WARSZAWA: 15:35 | LONDYN 13:35 | NEW YORK 08:35 | TOKIO 22:35

SOL rezygnuje z jednego ze swoich połączeń

Dodano: 15 gru 2016, 9:28

Swedish Orient Line, jeden z największych szwedzkich armatorów, poinformował o rezygnacji z połączenia Hanko – Rostock.
Firma SOL regularnie przekazuje informacje o dynamicznym rozwoju swojej działalności, co przejawia się inwestycjami we flotę oraz otwieraniem nowych połączeń. Ale nie wszystkie trasy są tak samo rentowne. Szwedzki armator podjął właśnie decyzję o optymalizacji swojej działalności. W praktyce oznacza to skasowanie trasy Hanko – Rostock.
Armator przyznał, że trasa pomiędzy Finlandią a Niemcami nie spełniła pokładanych w niej nadziei. Na rynku połączeń pomiędzy tymi krajami panuje wzmożona konkurencja, a jednocześnie, w związku z recesją, istnieje problem z efektywnym wykorzystaniem przestrzeni ładunkowej na tej linii.
Kursy na tej trasie wykonywane są po pięć razy w tygodniu w każdym kierunku. Do ich obsługi wyznaczone są trzy statki. Ostatni raz rejs pomiędzy tymi portami zostanie wykonany 31 grudnia.
Swedish Orient Line obsługiwał połączenie Hanko – Rostock od 2012 r. Szwedzki operator przejął tę trasę od Scandlines. Jest to najkrótsza możliwa trasa pomiędzy Finlandią a Niemcami. Decyzja o rezygnacji zapadła krótko po tym, jak firma postanowiła wzmocnić połączenie pomiędzy Goteborgiem a Zeebrugge, gdzie liczba kursów została zwiększona z czterech do siedmiu.
Firma SOL Continent Line funkcjonuje od 2010 r., choć jej korzenie sięgają aż 1911 r. Firma jest notowana na giełdzie.
2293e4482ba4cc3c3a287dbbf30f9136_m
PromySkat