WARSZAWA: 04:02 | LONDYN 02:02 | NEW YORK 21:02 | TOKIO 11:02

Spłonął statek należący do Grimaldi Lines

Dodano: 13 mar 2019, 21:06

Wielki pożar jednostki należącej do Grimaldi Lines doprowadził do jej całkowitego zniszczenia. Na szczęście obyło się bez ofiar.
Do dramatycznych zdarzeń doszło nieopodal Francji – ok. 260 kilometrów od wybrzeża. Pożar wybuchł na pokładzie statku Grande America, który płynął z Hamburga do Casablanki. Płomienie pojawiły się najpierw na jednym z pokładów samochodowych. Początkowo, w związku z niebezpieczeństwem, załoga zamierzała obrać kurs do portu A Coruña. Wszystko wskazywało na to, że sytuację uda się opanować. Ale niedługo potem ogień bardzo szybko zaczął się rozprzestrzeniać. W związku z tym kapitan podjął decyzję o ewakuacji.
W chwili zdarzenia na pokładzie statku znajdowało się 26 osób, w tym 1 pasażer. Wszystkie trafiły do łodzi ratunkowej. Niestety, w związku z uszkodzeniami nie była ona w stanie samodzielne płynąć. Na pomoc poszkodowanym ruszyła brytyjska fregata Argyll. Część uratowanych osób, w związku z odniesionymi obrażeniami, trafiła do szpitali we Francji.
Pożaru, który wybuchł w nocy z niedzieli na poniedziałek, nie udało się ugasić. Jak wynika z informacji, które pojawiły się w mediach, wczoraj w godzinach popołudniowych statek utracił stabilność, wywrócił się i zatonął w Zatoce Biskajskiej, w odległości ok. 330 kilometrów na zachód od francuskiego wybrzeża. Szczegółowe przyczyny katastrofy są na razie nieznane.
Statek Grande America został wybudowany w 1997 r. Jednostka pływała pod banderą włoską dla jednego z największych operatorów promowych i logistycznych na świecie – grupy Grimaldi.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z: data

1 EUR - 1 USD -
1 CHF - 1 GBP -

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin