WARSZAWA: 09:49 | LONDYN 07:49 | NEW YORK 02:49 | TOKIO 16:49

Spotkanie ministra Gróbarczyka z holenderską minister infrastruktury i zasobów wodnych

Dodano: 12 Paź 2018, 6:48

10 października minister Marek Gróbarczyk oraz podsekretarz stanu Anna Moskwa spotkali się z przedstawicielką rządu Królestwa Niderlandów, minister infrastruktury i zasobów wodnych, Corą van Nieuwenhuizen. Podczas spotkania podpisano memorandum o współpracy w temacie rozwijania śródlądowych dróg wodnych.
O godzinie 9.30 w hotelu Regent w Warszawie Minister Anna Moskwa wspólnie z holenderską minister wystąpiła w sesji otwierającej podczas wydarzenia Polish-Dutch Water & Transport Dialogue. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez stronę holenderską i było częścią oficjalnej wizyty Minister Cory van Nieuwenhuizen w Polsce.
Po południu tego samego dnia w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się spotkanie kierownictwa resortu z holenderską minister. Marek Gróbarczyk oraz Cora van Nieuwenhuizen omawiali ważne z punktu widzenia obu krajów kwestie związane z gospodarką wodną i transportem. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim współpracy w zakresie dróg śródlądowych i europejskiej sieci transportowej TEN-T.
Minister Gróbarczyk poinformował, że największym wyzwaniem dla MGMiŻŚ jest zwiększenie udziału transportu wodnego śródlądowego w całej działalności transportowej w Polsce, natomiast przywrócenie żeglowności polskich rzek stanowi jeden z priorytetów polskiego rządu. Poruszono również kwestie budowy ekologicznych jednostek w polskich stoczniach i możliwości współpracy w tym zakresie.
Strona holenderska podkreśliła swoje długoletnie doświadczenie dotyczące kanalizowania rzek oraz związane z tym procesem tworzenie niezbędnej infrastruktury, w tym m.in. zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Holandia może służyć swoim doświadczeniem także w projektowaniu miast położonych nad rzekami i morzem tak, aby tworzyły ich integralną część.
Oba kraje zadeklarowały chęć pogłębiania dalszej współpracy w kwestiach wodnych i transportowych.
Na zakończenie spotkania podpisano memorandum o współpracy polsko-holenderskiej w zakresie zasobów wodnych i transportu wodnego śródlądowego.

MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-02-26

1 EUR - 4,5175 1 USD - 3,7247
1 CHF - 4,1205 1 GBP - 5,1946

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin