WARSZAWA: 14:01 | LONDYN 12:01 | NEW YORK 07:01 | TOKIO 21:01

Spotkanie ministra z przedstawicielami rybaków

Dodano: 18 Wrz 2017, 22:37

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się z właścicielami kutrów i rybakami w Jastarni. W spotkaniu uczestniczyli również: Janusz Wrona dyrektor Departamentu Rybołówstwa, Tyberiusz Narkowicz burmistrz Jastarni oraz Tomasz Tereszkiewicz. dyrektor Departamentu Wsparcia Rybactwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Minister odznaczył 11 rybaków i armatorów odznaką honorową Zasłużony Pracownik Morza za wieloletnią służbę polskiemu rybołówstwu.
Głównym tematem rozmów był rozwój polskiego rybołówstwa w świetle zmniejszanych przez Komisję Europejską kwot połowowych. Minister podkreślił, że należy wesprzeć rybołówstwo przybrzeżne, które wymaga przede wszystkim wsparcia finansowego z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze 2014-2020. Przedstawił również stanowisko Polski w sprawie planowanego przez KE zamknięcia połowów węgorza. Polska, podobnie jak 26 innych krajów członkowskich sprzeciwia się zakazowi połowu tego gatunku.
W drodze na spotkanie w Jastarni, minister odwiedził gospodarstwo pstrągowe w Dąbiu k. Bytowa, gdzie produkowana jest ikra ryb łososiowatych na potrzeby akwakultury pstrągowej zgodnie z najnowszymi technologiami produkcji. Przy tej okazji przedstawiono konieczność dofinansowania tej działalności w celu przyspieszenia prac genetycznych, co pozwoli gospodarstwu Dąbie osiągnąć najwyższe standardy europejskie.
Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-06-14

1 EUR - 4,5027 1 USD - 3,7185
1 CHF - 4,1360 1 GBP - 5,2369

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin