WARSZAWA: 17:39 | LONDYN 15:39 | NEW YORK 10:39 | TOKIO 00:39

Spotkanie z Han Changfu – ministrem ds. rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej

Dodano: 30 sie 2017, 6:57

Anna Moskwa, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z Han Changfu, ministrem rolnictwa Chińskiej Republiki Ludowej.
Podczas spotkania, które odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Anna Moskwa poruszyła zagadnienia związane z wymianą doświadczeń w zakresie akwakultury i przetwórstwa rybnego oraz promocji spożycia nowych gatunków ryb. Przedstawiła także propozycję stworzenia polsko – chińskiej grupy roboczej ds. akwakultury i badań złożoną z przedstawicieli biznesu i administracji.
Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej posiada bogate i dobre doświadczenie we współpracy ze stroną chińską. Spotkanie było pierwszą okazją do rozmowy na temat potencjału współpracy w zakresie rybołówstwa, który obie strony uznały za obiecujący.
Pani wiceminister podkreśliła, że polska branża przetwórcza prezentuje bardzo wysoki poziom w skali światowej, a polscy przetwórcy wciąż poszukują nowych rynków pozyskania surowca i sprzedaży swoich produktów.
Minister Han Changfu potwierdził, że strona chińska jest zainteresowana zwiększeniem importu polskich produktów, a rybołówstwo jest ważnym obszarem gospodarki tego kraju. Przedstawił także zainteresowanie rozwojem współpracy naukowej i eksperckiej pomiędzy oboma krajami.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-01-27

1 EUR - 4,7076 1 USD - 4,3252
1 CHF - 4,6961 1 GBP - 5,3505

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin