WARSZAWA: 09:24 | LONDYN 07:24 | NEW YORK 02:24 | TOKIO 16:24

ST3 Offshore wraca do gry

Dodano: 02 Paź 2018, 23:28

Spółka ST3 Offshore podpisała umowę na produkcję dwóch dźwigów typu STS. Olbrzymie konstrukcje trafią do portu w Kłajpedzie. Prace rozpoczną się w listopadzie.
Dźwigi STS (ang. ship to shore) to potężne urządzenia dźwignicowe umożliwiające transport kontenerów ze statku na nabrzeże portu i odwrotnie. STS-y ze Szczecina trafią do portu w Kłajpedzie na zamówienie firmy Konecranes. Umowa została podpisana pod koniec sierpnia. W ramach kontraktu ST3 Offshore będzie odpowiedzialne za dostarczenie w pełni wyposażonych dźwigów STS. Po stronie wykonawcy leży zatem zakup stali jej cięcie, prefabrykacja i wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego. Część komponentów – m.in. elementy elektryczne zostanie dostarczona przez klienta, a ST3 wykona ich finalny montaż. Producent wykona także wstępne testy dźwigu. Po dostawie do litewskiego portu dźwigi przejdą już tylko ostateczne testy i zostaną przekazane do użytkowania przez terminal.
– Okres przejściowy dla naszej fabryki się skończył, przed nami spore wyzwanie – mówi wiceprezes zarządu Adam Kowalski – Produkcja dwóch dźwigów niemal jednocześnie oznacza konieczność precyzyjnego planowania i prefabrykacji konstrukcji w ramach ustalonych cyklów i zaaranżowanej do tego przestrzeni – dodaje wiceprezes.
-Prawdopodobnie będziemy pierwszą firmą w Polsce, która na jednym terenie wyprodukuje konstrukcję stalową dźwigu tego typu i jednocześnie przeprowadzi montaż dźwigów w całość – mówi prezes zarządu spółki ST3 Offshore Andrzej Czech.
Gotowa konstrukcja w pełni wyposażonego dźwigu ważyć będzie ok. 1200 ton i będzie mieć wysokość 60 metrów (do belki głównej). Pierwszy załadunek gotowego dźwigu zaplanowano na trzeci kwartał przyszłego roku.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-08

1 EUR - 4,5903 1 USD - 3,8665
1 CHF - 4,1416 1 GBP - 5,3478

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin