WARSZAWA: 03:15 | LONDYN 01:15 | NEW YORK 20:15 | TOKIO 10:15

Stara Rzeźnia w Szczeinie zaprasza – W OCZEKIWANIU NA ŻAGLOWCE

Dodano: 19 maj 2015, 18:24

Kilkadziesiąt wielkich żaglowców oraz jachtów pełnomorskich różnych bander uczestniczących w tegorocznych regatach Baltic Tall Ships Regatta będziemy mogli podziwiać w szczecińskim porcie podczas finału regat od 12 do 15 czerwca. Żaglowa flotylla przypłynie do Szczecina z litewskiej Kłajpedy, goszczącej ją w dniach 5 do 8 czerwca. Organizatorami regat są miasta Kłajpeda i Szczecin oraz stowarzyszenie Sail Training International. W czasie finału BTSR w Szczecinie gościć będą także około 30 starych stylowych żaglowców różnych bander uczestniczących w jubileuszowym X Zlocie Oldtimerów. Szczecin, mający za sobą pamiętne finały wielkich The Tall Ships Race w latach 2007 i 2013, jako współorganizator tegorocznych bałtyckich regat, obejmujących mniejszą ilość uczestniczących jednostek, pragnie przed szczecińskim finałem kolejnych wielkich regat w roku 2017 umocnić swoją zasłużoną opinię najbardziej gościnnego portu.
W oczekiwaniu na żaglowce, już w najbliższą sobotę, 23 maja br w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia na Łasztowni odbędą się dwa spotkania, na które zaproszeni są wszyscy miłośnicy żagli.
W programie:
12,00 Marcin Oględzki TAKLER, członek IGKT (międzynarodowego stowarzyszenia pasjonatów węzłów i splotów) zaprezentuje wyjątkowy pokaz umiejętności wykonywania węzłów, splotów i szplajsów oraz innych efektów osiąganych dzięki znajomości prac bosmańskich. Pokaz ten będzie jednocześnie zapowiedzią i zachętą do uczestnictwa w specjalistycznych cotygodniowych warsztatach, które mają się rozpocząć już w środę, 27 bm.
13.00 O tym, jak miasto przygotowuje się na przyjęcie żaglowej flotylli, jakie atrakcje przygotowywane są z myślą o uczestnikach regat i zlotu oldtimerów, pozostałych żeglarzach, mieszkańcach Szczecina i przybyłych z tej okazji gości opowie Jerzy Raducha z Centrum Żeglarskiego. Na krótko przed wyruszeniem do Kłajpedy, o swoich wrażeniach z poprzednich świetnych startów w The Tall Ships Races obiecał także opowiedzieć i zaprezentować własną relację filmową Jerzy Szwoch, kapitan sławnego jachtu „Dar Szczecina”.
images

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-05-26

1 EUR - 4,5242 1 USD - 4,2156
1 CHF - 4,6634 1 GBP - 5,2074

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin