WARSZAWA: 08:16 | LONDYN 06:16 | NEW YORK 01:16 | TOKIO 15:16

Startuje budowa trawlera dla Szkotów

Dodano: 26 kw. 2016, 13:06

26 kwietnia w obecności armatora w Zakładzie Nowych Budów Stoczni Nauta odbyła się ceremonia cięcia pierwszych blach do budowy statku Ocean Star. Tym samym oficjalnie zainaugurowano budowę kolejnej jednostki.
Kontrakt od szkockiego armatora Zakład Nowych Budów Stoczni Nauta pozyskał pod koniec ubiegłego roku. Jest to szczególnie istotne zlecenie, ponieważ dotyczy budowy w pełni wyposażonego statku, który będzie od początku do końca realizowany w zakładzie na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej. Ponadto, projekt ten idealnie nawiązuje do wieloletnich doświadczeń Stoczni Nauta w budowie statków rybackich.
W ostatnich latach Stocznia Nauta budowała głównie częściowo wyposażone statki rybackie, więc budowa kompletnie wyposażonej jednostki stanowi ważny krok w kierunku dalszego rozwoju stoczni i pozyskania nowych klientów – bezpośrednich armatorów.
Ocean Star będzie miał 87 m długości i 18 m szerokości. Statek zostanie wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia do połowu, przechowywania i przekazywania ryb odbiorcy. Na jednostce zostanie zainstalowane także specjalistyczne wyposażenie, które będzie służyć do lokalizowania łowisk oraz szacowania ich wielkości i rodzaju. Silnik o mocy 7 000 kW, współpracujący z dwoma sterami strumieniowymi, zapewni bardzo dobrą manewrowość jednostki podczas operacji zarzucania i zbierania sieci. Statek zostanie zbudowany według projektu, wykonanego przez firmę Wartsila Design.
Uroczyste cięcie pierwszych blach wieńczy proces przygotowania projektu technicznego statku i rozpoczyna etap budowy. Cieszymy się, że po wszystkich przygotowaniach możemy przystąpić do budowy – mówi Ewa Jagielska, Dyrektor Marketingu Zakładu Nowych Budów Stoczni Nauta.
Stocznia Nauta uruchomiła Zakład Nowych Budów w Gdańsku jesienią 2013 r. Od tego czasu pozyskała kontrakty na budowę 18 różnych statków – zarówno częściowo wyposażonych sejnerów rybackich i jednostek do obsługi sektora offshore, jak i w pełni wyposażonych statków naukowo-badawczych. Do tej pory zwodowano już 9 jednostek, a kolejne są na zaawansowanym etapie budowy – najbliższe wodowanie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu. Zakład Nowych Budów w trakcie ostatnich trzech lat osiągnął silną pozycję na europejskim rynku budowy statków rybackich i naukowo-badawczych. Klienci cenią Nautę przede wszystkim ze względu na doskonałą organizację pracy oraz wysoką jakość i terminowość świadczonych usług.
5020_rev7_render_04
20160426_110009
20160426_110130

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-27

1 EUR - 4,3067 1 USD - 3,9682
1 CHF - 4,5113 1 GBP - 5,0353

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin