WARSZAWA: 10:11 | LONDYN 08:11 | NEW YORK 03:11 | TOKIO 17:11

Startuje Polska eLiga Żeglarska

Dodano: 04 sty 2021, 14:33

4 stycznia 2021 roku stratują pierwsze e-regaty wirtualnej Polskiej Ligi Żeglarskiej. Regaty rozgrywane będą na platformie Virtual Regatta, a 45 wyłonionych klubów startować będzie na 3 poziomach rozgrywkowych.
Do startu zgłosiło się blisko 50 chętnych klubów dla których rozegrano eliminacje i wyłoniono 45 uczestników pierwszego sezonu ePLŻ. Na bazie wyników eliminacji utworzono 3 ligi: Ekstraklasę, 1 Ligę i 2 Ligę, analogicznie do realnych regat na wodzie. W każdej lidze startować będzie 15 klubów, które walczyć będą o tytuł Mistrza Ligi w przypadku Ekstraklasy lub o awans do ligi wyższej w przypadku pozostałych lig.
Jeden sezon ePLŻ to 4 regaty rozgrywane raz w tygodniu w poniedziałki o 21.00. Planowane jest rozgrywanie 6 wyścigów w każdych regatach.
Wzorując się na oryginalnej Polskiej Lidze Żeglarskiej, organizatorzy planują relację na żywo z przebiegu wyścigów Ekstraklasowych z komentarzem Zuzy Czuryło i Maćka Cylupy. Transmisje będą prowadzone na youtubowym kanale OCS – Żeglarski Kanał Sportowy.

W gronie startujących klubów i zawodników zobaczymy wielu uczestników regat Ligowych jak np. Marek Stańczyk (Giżycka, Grupa Regatowa), Maja Remizowicz (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), Mikołaj Gielniak (Yacht Club Gdańsk), Konrad Rychlik (RKS Lasery Zegrze), Mateusz Kaczmarowski (SportVita), Mateusz Byrski (Navigo) Marcin Murmyłło (Jacht Klub Między Żaglami), Tomasz Feret (Grupa Regatowa Powidz), Dobiesław Budzianowski (PPJK), Maciek Garniewski (Dzygit Białystok), Wojtek Groszyk (Legia Warszawa), Mariusz Kłobucki (Yacht Club Sopot), Mateusz Gołaszewski (Sztorm Grupa), Marcin Wróblewski (SKZ Powidz) czy Krystian Moszczyński (Legia 2)
Faworytami jednak są zawodnicy startujący w e-regattach od dawna i to z sukcesami. Warto będzie obserwować jak walczyć w Ekstraklasie będą m.in. Jakub Bajor (Trefoil), Mieszko Mórawski (KKZ Kościan), Maciej Skiba (Politechnika Rzeszowska), Mikołaj Gielniak (YCG), Andrzej Mańczak (Viking Człuchów), Paweł Turczynowicz i Konrad Rychlik (LAS).
Więcej informacji dostępne jest na profilu facebook’owym Polskiej Ligi Żeglarskiej: https://www.facebook.com/LigaZeglarska/

Transmisje z regat na żywo: kanał OCS – https://www.youtube.com/channel/UC-iLVLnRVlBDvn-NMc-HjTA? Start w poniedziałki o 2045.

Organizatorami Polskiej eLigi Żeglarskiej są MT Partners i Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego (Polish Match Tour).

Kontakt do organizatorów:
Maciej Cylupa
Mail: maciek@ligazeglarska.pl
Tel: 783 00 83 83
www.ligazeglarska.pl

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2023-12-08

1 EUR - 4,3303 1 USD - 4,0181
1 CHF - 4,5913 1 GBP - 5,0458

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin