WARSZAWA: 03:34 | LONDYN 01:34 | NEW YORK 20:34 | TOKIO 10:34

Stena Line bierze udział w innowacyjnym projekcie energetycznym

Dodano: 02 mar 2017, 22:57

Stena Line nie od dziś jest zaangażowana w rozwój infrastruktury przyjaznej środowisku. Firma realizuje ideę zrównoważonego rozwoju na różnych gruntach. Przewoźnik poinformował właśnie o kolejnej proekologicznej inwestycji, jaką zamierza zrealizować w Walii wraz z jednym ze szwedzkich partnerów.
Stena Line oraz szwedzka firma Minesto poinformowały o starcie wspólnego projektu, który ma zaowocować powstaniem w Holyhead infrastruktury służącej do pozyskiwania energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Firmy podpisały w tym tygodniu porozumienie, które pozwoli na realizację projektu.
Na mocy zawartej umowy na terenie działki należącej w Holyhead do Stena Line powstanie hala montażowa, która następnie zostanie wydzierżawiona firmie Minesto. W budynku będzie przygotowywane rozwiązanie o nazwie Deep Green. To unikatowa, przygotowana przez przedsiębiorstwo Minesto technologia, która pozwala na produkcję energii elektrycznej z wolnych podpowierzchniowych prądów morskich.
Sama elektrownia ma powstać u wybrzeży północnej Walii. Będzie ona miała moc 80 MW, a nie jak pierwotnie zakładano 10 MW. Dzięki temu będzie miała odpowiedni potencjał, by zaopatrywać w energię elektryczną ok. 80 tysięcy gospodarstw domowych w Walii. Zbudowana na terenie działki należącej do Stena Line hala montażowa jest jednym z kluczowych elementów całej inwestycji. Właśnie tam powstawać będą rozwiązania potrzebne do zbudowania elektrowni, a potem prowadzone będą prace związane z jej konserwacją.
„Ta inwestycja jest dla Stena Line wartościowa z kilku względów i pokazuje możliwości, jakie wynikają z powiązania prowadzonych w porcie operacji z odnawialnymi źródłami energii” – powiedział Björn Petrusson ze Stena Line. „Nasza strategia opierająca się na zrównoważonym rozwoju jasno koncentruje się na czystej energii, a więc udział w rozwoju nowych źródeł energii odnawialnej jest dla nas czymś zupełnie naturalnym”.
W 2015 r. firma Minesto otrzymała z funduszy europejskich dofinansowanie na rozwój technologii o nazwie Deep Green w wysokości 13 milionów euro.
2decf24e5eeb84ac85b23c4377295614_M
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin