WARSZAWA: 01:48 | LONDYN 23:48 | NEW YORK 18:48 | TOKIO 08:48

Stena Line podpisała duży kontrakt na modernizację oraz przeglądy floty na Morzu Irlandzkim

Dodano: 09 lis 2016, 8:32

Stena Line zaprezentowała informacje dotyczące dorocznej modernizacji swojej floty na Morzu Irlandzkim. W najbliższym czasie przeglądy oraz remonty przejdzie aż 9 z 11 promów, z których operator korzysta w tym regionie.
Firmą, która zajmie się pracami konserwacyjnymi, będzie już tradycyjnie stocznia Harland & Wolff z Belfastu. Stena Line poinformowała właśnie, że wartość kontraktu opiewa na sumę 7 milionów funtów (w ubiegłym roku wartość przeprowadzonych prac sięgnęła 4,4 miliona funtów). Prace mają się rozpocząć w grudniu i potrwają do maja przyszłego roku. Harmonogram został skonstruowany w taki sposób, by prowadzone działania nie były uciążliwe dla klientów oraz pasażerów.
„Stena Line z zadowoleniem przyznała kontrakt jednej z najbardziej prestiżowych stoczni w Wielkiej Brytanii. Doroczny program remontów stanowi bardzo ważną część realizowanej przez nas działalności i jest ważną, realizowaną z Harland & Wolff inwestycją” – powiedział Ian Davies ze Stena Line. „Gwarantuje ona, że nasza flota służąca na Morzu Irlandzkim, w skład której wchodzą jednostki do obsługi połączeń Holyhead-Dublin, Fishguard-Rosslare czy Rosslare-Cherbourg, będzie nadal stanowiła ważny wkład, czyniący ze Stena Line czołowego gracza na rynku przewozów na Morzu Irlandzkim”.
Przedstawiciele Harland & Wolff nie ukrywają, że współpraca ze Stena Line stała się dla nich jednym z kluczowych ogniw realizowanej działalności, związanej z modernizacją i przeglądami statków. Umowy te mają ważne znaczenie nie tylko dla samej stoczni, ale też dla szeregu firm, które z nią współpracują.
Stena Line jest największym operatorem promowym na Morzu Irlandzkim. Nie tylko dysponuje największą flotą, ale posiada również największą siatkę połączeń w tym regionie, oferując serwis na takich trasach, jak: Belfast-Liverpool i Heysham, Belfast-Cairnryan, Dublin-Holyhead czy Rosslare-Fishguard. W sumie pomiędzy Wielką Brytanią a Irlandią oferuje aż 224 rejsy tygodniowo.
9cda38e941d285d123019b2173d8d97a_m
PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2024-02-22

1 EUR - 4,3199 1 USD - 3,9804
1 CHF - 4,5379 1 GBP - 5,0454

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin