WARSZAWA: 23:36 | LONDYN 21:36 | NEW YORK 16:36 | TOKIO 06:36

Stena Line wymienia statek na linii promowej z Gdyni do Nynäshamn

Dodano: 25 mar 2018, 21:34

Już w kwietniu na linii promowej Stena Line z Gdyni do Nynäshamn pojawi się nowy statek. Będzie to Bore Bay – jednostka typu ro-ro, która zastąpi dotychczas wykorzystywany na tej trasie prom Elisabeth Russ.
Stena Line obsługuje obecnie dwie linie promowe z Polski: do Karlskrony oraz do Nynäshamn. Wszystkie kursy odbywają się z Gdyni. Linia do Karlskrony w południowej Szwecji ma już długą, ponaddwudziestoletnią historię. Natomiast linia promowa z Gdyni do Nynäshamn (port w okolicach Sztokholmu) wystartowała 16 października 2017.
Połączenie do Nynäshamn dotąd obsługiwał statek typu ro-ro o nazwie Elisabeth Russ. W kwietniu zostanie zastąpiony on przez inną jednostkę o podobnym charakterze i parametrach. Prom o nazwie Bore Bay jest przeznaczony do przewozów frachtowych, w tym pojazdów ciężarowych z kierowcami, naczep, kontenerów oraz ładunków wtaczanych, natomiast nie będzie zabierał ani pasażerów, ani samochodów osobowych. Statek będzie kursował 3 razy w tygodniu z Gdyni oraz 3 razy w tygodniu z Nynäshamn – zgodnie z dotychczasowym rozkładem rejsów.
Wymiana statku na linii Gdynia-Nynäshamn to jedna z wielu inwestycji firmy Stena Line w połączenia promowe z Gdyni. Ostatnio armator zwiększył częstotliwość rejsów oraz pojemność ładunkową na trasie Gdynia-Karlskrona poprzez wprowadzenie czwartego statku na tę linię – jednostki Gute. Dodatkowo, w październiku 2017, armator otworzył linię promową z Gdyni do Nynäshamn, w rejonie metropolitalnym Sztokholmu. Łącznie z 6 rejsami na nowej trasie promowej do Nynäshamn oraz 44 do Karlskrony, Stena Line oferuje obecnie aż 50 połączeń tygodniowo z Gdyni do Szwecji, które odbywają się pięcioma promami.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2022-12-02

1 EUR - 4,6850 1 USD - 4,4492
1 CHF - 4,7576 1 GBP - 5,4610

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin