WARSZAWA: 16:20 | LONDYN 14:20 | NEW YORK 09:20 | TOKIO 23:20

Stena Line zamyka połączenie Sassnitz – Trelleborg

Dodano: 13 Kwi 2020, 12:29

Ze względu na rozprzestrzenianie się pandemii COVID-19 i ograniczenia podróży w Europie, Stena Line odnotowuje mniejszą liczbę rezerwacji pasażerskich oraz spadek przewozów ładunków. Analitycy szacują, że spadek liczby pasażerów na promach może utrzymać się nawet do przyszłego roku. W wyniku znacznego ograniczenia przychodów firma jest zmuszona podjąć trudne decyzje w celu obniżenia kosztów i zabezpieczenia kluczowych linii zaopatrzenia w niezbędne towary państw w całej Europie.
14 marca Stena Line tymczasowo zawiesiła obsługę trasy promowej między szwedzkim portem Trelleborgiem, a niemieckim Sassnitz, teraz firma ogłosiła plany trwałego zamknięcia tej trasy, w tym także sklepu granicznego w Sassnitz.
W ostatnich latach na trasie Sassnitz-Trelleborg podróżowało około 300 000 pasażerów rocznie, podczas gdy wolumen przewozów i ruch pociągów na tej trasie znacząco zmalał.
Obsługujący połączenie prom FS Sassnitz cumuje w porcie w Sassnitz do odwołania. Stena Line obsługuje obecnie dwie trasy promowe między Szwecją a Niemcami, które głównie przewożą ładunki i mają ograniczoną pojemność pasażerską. Trelleborg-Rostock dwoma statkami: Mecklenburg-Vorpommern i Skåne obsługuje 40 rejsów tygodniowo. Szlak Göteborg-Kilonia obsługują dwa stati: Stena Scandinavica i Stena Germanica kursując 12 razy w tygodniu.
Stena Line jest jedną z wiodących firm promowych w Europie, posiadającą 37 statków i obsługującą 19 tras w Europie Północnej. Stena Line jest ważną częścią europejskiej sieci logistycznej i rozwija nowe intermodalne rozwiązania w zakresie frachtu, łącząc transport kolejowy, drogowy i morski. Firma odgrywa również ważną rolę w turystyce morskiej w Europie.

Fot. Wojciech Sobecki

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-01-15

1 EUR - 4,5480 1 USD - 3,7466
1 CHF - 4,2219 1 GBP - 5,1104

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin