WARSZAWA: 08:09 | LONDYN 06:09 | NEW YORK 01:09 | TOKIO 15:09

Stena Line zawiesza serwis promowy Gdynia–Nynäshamn

Dodano: 17 Gru 2018, 11:09

Tylko do końca roku Stena Line będzie utrzymywać jeszcze serwis promowy Gdynia–Nynäshamn. Jak zdradził armator, firma chce w najbliższym czasie skoncentrować się na dalszym rozwoju połączenia pasażersko-towarowego Gdynia-Karlskrona.
Z końcem 2018 roku zawieszone zostaje kursowanie na linii frachtowej Gdynia–Nynäshamn. Decyzja o przerwaniu obsługi połączenia ro-ro na trasie do położonego nieopodal Sztokholmu Nynäshamn jest związana przede wszystkim z wymianą tonażu w sieci 21 linii promowych Stena Line w Europie, obsługiwanej przez 38 statków – ujawnił przewoźnik.
„Rynek transportowy rozwija się coraz szybciej, dostrzegamy większą elastyczność i szybsze tempo zmian, a ta zmiana jest tego przykładem. Cały czas notujemy duży wzrost popytu na przewozy frachtowe między Polską a Szwecją” – powiedział Niclas Mårtensson, dyrektor zarządzający koncernu Stena Line. „Znajdujemy się jednak w momencie, w którym budujemy przyszłość naszej sieci połączeń oraz obserwujemy bardzo dużą aktywność w naszej branży, nie tylko w rejonie południowego Bałtyku. W związku z tym chcemy teraz skoncentrować nasze inwestycje na linii Gdynia–Karlskrona, gdzie widzimy stały potencjał silnego wzrostu w nadchodzących latach”.
Połączenie Gdynia-Nynäshamn funkcjonowało od października 2017. Była to linia dedykowana obsłudze frachtu – nie przewożono na niej ani pasażerów, ani pojazdów osobowych. Do jej obsługi wyznaczony był prom typu ro-ro, który kursował kilka razy w tygodniu. Był to prom czarterowany wraz z załogą, co oznacza, że decyzja Stena Line o zawieszeniu tego połączenia nie będzie miała wpływu na zatrudnienie.
Na trasie Gdynia-Karlskrona, na której Stena Line działa prężnie, nic się nie zmienia. Firma odnotowuje na tej linii stałe wzrosty. Obecnie obsługiwana jest ona aż przez cztery promy pasażersko-frachtowe, czyli przewożące zarówno pasażerów, samochody osobowe jak i towary. Są to jednostki: Stena Spirit, Stena Vision, Stena Baltica i Stena Nordica. Pasażerowie i spedycje mogą wybierać spośród 46 wypłynięć w tygodniu. Linia z Gdyni do Karlskrony ma już długą, ponad 20-letnią historię.

PromySkat

Kursy walut

Średnie kursy walut NBP z 2021-03-05

1 EUR - 4,5793 1 USD - 3,8393
1 CHF - 4,1313 1 GBP - 5,3056

Redakcja i reklama

Jezeli chcesz się z nami skontaktować lub nawiązać współpracę skorzystaj z formuarza
» kontakt

Wszystkie prawa zastrzeżone INFOMARE.pl

Design: Studio AM | Realizacja portalu: Agencja Interaktywna KULIKOWSKI-IT.pl Projektowanie stron internetowych Szczecin