WARSZAWA: 08:31 | LONDYN 06:31 | NEW YORK 01:31 | TOKIO 15:31

Stena Line zwiększyła liczbę kursów na trasie Gdynia-Karlskrona

Dodano: 20 wrz 2016, 8:02

Stena Line zwiększyła liczbę rejsów na trasie Gdynia-Karlskrona. W ten sposób odpowiada na zwiększone zapotrzebowanie na przewozy frachtowe pomiędzy Polską a Szwecją.

Od ponad tygodnia (od 10 września) na trasie Gdynia-Karlskrona Stena Line wykonuje większą liczbę kursów. Dodatkowe rejsy odbywają się w soboty i realizowane są przy pomocy promu Stena Baltica, który wypływa z portu w Gdyni o 11:00, a w rejs powrotny z Karlskrony wyrusza o 21:59.

Szwedzki przewoźnik nie po raz pierwszy w ostatnim czasie zdecydował się na taki ruch – wcześniej operator zwiększył już liczbę rejsów promu Stena Baltica w maju. Rynek zareagował doskonale. W związku z rosnącym szybko poziomem przewożonych ładunków na trasie Gdynia-Karlskrona Stena Line ponownie zwiększyła liczbę operacji. Oznacza to, że liczba rejsów wykonywanych tygodniowo na tej trasie przez armatora zwiększyła się z 34 do 36.

„Mamy nadzieję, że dodatkowy rejs pomoże naszym klientom, którzy dostają nie tylko więcej możliwości przewozu frachtowego lecz także większą częstotliwość kursowania promów, tak aby dostarczyć swoje towary na czas” – powiedział Henryk Kałużny, Freight Manager Poland & Ukraine w Stena Line.

Trasa Gdynia-Karlskrona funkcjonuje już od 20 lat. Przez ten czas stała się jednym z kluczowych korytarzy dla połączeń z/do Skandynawii, pozwalając na płynny transport towarów nie tylko z/do Polski. Stanowi również ważny łącznik dla innych rynków, m.in: Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Ukrainy, Turcji czy krajów bałkańskich.

a21d6ff0caa0450b09a57ee717e3d2c3_m

PromySkat