WARSZAWA: 17:57 | LONDYN 15:57 | NEW YORK 10:57 | TOKIO 00:57

„Ster na karierę” spotkanie z kpt. ż.w. Klaudią Skotnicą-Filat

Dodano: 13 mar 2018, 21:09

13 marca br. studenci Akademii Morskiej w Szczecinie w ramach cyklu „Ster na karierę” mieli okazję spotkać się z kpt. ż.w. Klaudią Skotnicą-Filat.
Spotkanie było bardzo ciekawe nie tylko ze względu na poruszane tematy, ale również dlatego, że Klaudia Skotnica-Filat jest absolwentką szczecińskiej uczelni morskiej. Pani kapitan w swojej prezentacji skupiła się na przedstawieniu praktycznej strony zawodu marynarza, mówiła o sposobach poszukiwania pracy, kontaktach z armatorami, ułatwieniami, jakie daje dobra znajomość języków obcych oraz konieczności nauki nawet tych przedmiotów, które na uczelni morskiej wydają się pozornie „niepotrzebne”.
Spotkanie z kobietą, która na codzień dowodzi największymi chemikaliowcami na świecie z wielonarodowymi załogami, od której decyzji zależy los załogi i często niebezpiecznego, ale także wartościowego ładunku, a jednocześnie żony i matki dwojga dzieci, a przy tym jest niezwykle sympatyczną osobą, z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w spotkaniu, pozdrawiamy panią kapitan, a studentom życzymy powodzenia w poznawaniu marynarskiego rzemiosła i pokonywania kolejnych stopni kariery aż do kapitańskiego mostka.
Fot. Wojciech Sobecki